• Latvijā miris vēl viens Covid-19 pacients un ir četri jauni inficētie

  Aktuāli
  Santa.lv
  Santa.lv
  27. maijs, 2020
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Aizvadītajā diennaktī miris vēl viens pacients, kuram bez vairākām hroniskām saslimšanām bija konstatēts arī Covid-19, informē Slimību un profilakses centrs (SPKC).

  Pēdējais mirušais bija piederīgs vecuma grupai 80–85 gadi.

  Iepriekšējā diennaktī veikti 1955 izmeklējumi cilvēkiem ar aizdomām par saslimšanu ar Covid-19 un infekcija apstiprināta četrām personām.

  Līdz šim Latvijā kopā veikti 103 553 izmeklējumi personām ar aizdomām par Covid-19, apstiptināti kopumā 1057 saslimušie, kā arī konstatēti 23 nāves gadījumi. 

  Slimnīcās šobrīd ārstējas 25 pacienti, pēdējās diennakts laikā stacionētas trīs personas. 22 pacientiem ir vidēji smaga slimības gaita, trim – smaga, informē Nacionālais veselības dienests. No stacionāra līdz šim izrakstīti 146 cilvēki.

  Interaktīvo karti ar reģistrētajiem gadījumiem Latvijas novados var skatīt šeit.

  No Covid-19 Latvijā līdz šim atveseļojušies 741 cilvēks, kuri, saņemot divus negatīvus analīžu rezultātus pēc Covid-19 simptomu pazušanas, izņemti no jaunā koronavīrusa pacientu reģistra.

   

  Kopš inficēto uzskaites sākuma visvairāk saslimušo reģistrēts vecuma grupā no 30 līdz 39 gadiem jeb 20% no visiem saslimušajiem. Otra inficētākā vecuma grupa ir  no 40 līdz 49 gadiem (18%). No 50 līdz 59 gadus vecu iedzīvotāju vidū konstatēto Covid-19 pacientu skaits ir 17% no kopējā saslimušo skaita.

  Vismazākais saslimušo skaits ir vecuma grupā līdz deviņiem gadiem – 2%, tad seko nākamā vecuma grupa no 10 līdz 10 gadiem (4%) un vecuma grupa virs 80 gadiem (5%), taču tajā ir lielākais mirušo skaits – deviņi. Septiņi mirušie ir vecuma grupā 50–59 gadi.

  Lielākoties ar Covid-19 slimo vīrieši nekā sievietes – 52% pret 48%.

  Covid-19 intensitāte Rīgā ir 86,6 inficētie uz 100 000 iedzīvotājiem jeb 548 cilvēki.

  Augstākā Covid-19 intensitāte pēc saslimušo konstatēšanas sociālās aprūpes centrā Mārsnēni — infekcija atklāta četriem pansionāta darbiniekiem un 17 iemītniekiem —  tagad ir Priekuļu novadā, kur uz 100 000 iedzīvotāju reģistrēti 394,4 saslimušie jeb 44 personas. Otrajā vietā ir Kocēnu novads ar 154,3 sasirgušajiem, bet trešajā ierindojas Stopiņu novads ar 129,1 inficēto uz 100 000 iedzivotājiem.

  Kopumā Latvijā Covid-19 intensitāte ir 54,8 inficētie uz 100 000 iedzīvotājiem, pozitīvi ir 1,0% testu.

  Lielākais slimības uzplaiksnījums līdz šim notika marta beigās, kad saslimšanu ar Covid-19 atklāja 27 personām kristīgās draudzes Zilais krusts vīriešu patversmē Rīgā. Aprīļa vidū saslimšanu konstatēja vēl 22 šīs patversmes klientiem. Lielākais saslimušo skaits, kas konstatēts vienas diennakts laikā, bija 31. martā – 48 inficētie.

  Kā ziņots, 25. martā valsts apmaksātajām Covid-19 analīzēm tika pieskaitītas par maksu veiktās analīzes, līdz ar to veikti analīžu skaita pārrēķini, sākot ar 2. martu.

  Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs 25. martā preses konferencē uzsvēra, ka šī diena ir nozīmīga ar to, ka pirmo reizi konstatēti pacienti, kuriem nav skaidra epidemioloģiskā saite ar kādu konkrētu saslimšanas gadījumu vai ceļojumiem uz ārzemēm.

  Saslimšanas gaita nebija izsekojama vairākiem cilvēkiem, todien skaidroja SPKC pārstāvis. Šie cilvēki dzīvo Rīgā, tomēr tos nevieno, piemēram, kāda profesionāla darbība. Minēto pacientu vidū ir gan studenti, gan pensionāri, un lielākoties šie cilvēki analīzes veikuši par saviem līdzekļiem.

  Kā zināms, līdz 9. jūnijam pagarināta Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, vienlaikus lemjot par būtisku dažādu ierobežojumu atvieglošanu.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+