Aizvadītajā diennaktī miris vēl viens Covid-19 pacients un konstatēts viens jauns saslimšanas gadījums

Aktuāli
Santa.lv
Santa.lv
13. maijs, 2020
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Iepriekšējā diennaktī veikti 2199 izmeklējumi cilvēkiem ar aizdomām par saslimšanu ar Covid-19 un infekcija apstiprināta vienai personai, taču miris vēl viens pacients, kam bija konstatēts vīruss, informē Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Līdz šim Latvijā kopā veikti 81 246 izmeklējumi personām ar aizdomām par Covid-19, apstiptināti kopumā 951 saslimušais, kā arī konstatēti 19 nāves gadījumi. Pēdējais mirušais bija vecuma grupā 85–90 gadi un personai bija vairākas hroniskas saslimšanas.

Slimnīcā šobrīd ārstējas 31 pacients, pēdējā diennaktī stacionēta viena personas. No stacionētajiem diviem pacientiem ir smaga slimības gaita, informē Nacionālais veselības dienests. No stacionāra līdz šim izrakstīti 111 pacienti.

Interaktīvo karti ar reģistrētajiem gadījumiem Latvijas novados var skatīt šeit.

No Covid-19 Latvijā līdz šim atveseļojušies 627 cilvēki, kuri, saņemot divus negatīvus analīžu rezultātus pēc Covid-19 simptomu pazušanas, izņemti no jaunā koronavīrusa pacientu reģistra.

 

Kopš inficēto uzskaites sākuma visvairāk saslimušo reģistrēts vecuma grupā no 30 līdz 39 gadiem, kur zināms par 194 sasirgušajiem, otra inficētākā vecuma grupa ir  no 40 līdz 49 gadiem ar kopumā 175 saslimušajiem. No 50 līdz 59 gadus vecu iedzīvotāju vidū konstatēto Covid-19 pacientu skaits sasniedzis 166.

Vecuma grupā no 60 līdz 69 gadiem ar Covid-19 saslimuši 126 cilvēki, 20 līdz 29 gadus vecu iedzīvotāju vidū Covid-19 pacientu kopskaits sasniedzis 125, bet vecumā virs 70 gadiem inficēto skaits pieaudzis līdz 106.

Savukārt vecumā no 10 līdz 19 gadiem zināms par 39 pacientiem, bet vecumā līdz deviņiem gadiem Covid-19 pacientu skaits pieaudzis līdz 18.

Lielākoties ar Covid-19 slimo vīrieši nekā sievietes – 52% pret 48%.

Augstākā Covid-19 intensitāte tagad novērota Kocēnu novadā, kur uz 100 000 iedzīvotāju reģistrēti 154,3 saslimušie.

Otrajā vietā tagad ir Stopiņu novads ar 119,9 sasirgušajiem, bet trešajā ierindojas Babītes novads ar 102,8 inficētajiem. Covid-19 intensitāte Rīgā palielinājusies līdz 82,8 inficētajiem uz 100 000 iedzīvotājiem.

Lielākais slimības uzplaiksnījums notika marta beigās, kad saslimšanu ar Covid-19 atklāja 27 personām kristīgās draudzes Zilais krusts vīriešu patversmē Rīgā. Aprīļa vidū saslimšanu konstatēja vēl 22 šīs patversmes klientiem. Lielākais saslimušo skaits, kas konstatēts vienas diennakts laikā, bija 31. martā – 48 inficētie.

Kā ziņots, 25. martā valsts apmaksātajām Covid-19 analīzēm pieskaitītas par maksu veiktās analīzes, līdz ar to veikti analīžu skaita pārrēķini, sākot ar 2. martu.

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs 25. martā preses konferencē uzsvēra, ka šī diena ir nozīmīga ar to, ka pirmo reizi konstatēti pacienti, kuriem nav skaidra epidemioloģiskā saite ar kādu konkrētu saslimšanas gadījumu vai ceļojumiem uz ārzemēm.

Saslimšanas gaita nebija izsekojama vairākiem cilvēkiem, todien skaidroja SPKC pārstāvis. Šie cilvēki dzīvo Rīgā, tomēr tos nevieno, piemēram, kāda profesionāla darbība. Minēto pacientu vidū ir gan studenti, gan pensionāri, un lielākoties šie cilvēki analīzes veikuši par saviem līdzekļiem.

Kā zināms, līdz 9. jūnijam pagarināta Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, vienlaikus lemjot par būtisku dažādu ierobežojumu atvieglošanu.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+