Aizvadītajā diennaktī Latvijā atklāti seši jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi, vēl viens mirušais

Aktuāli
Santa.lv
Santa.lv
24. aprīlis
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Iepriekšējā diennaktī veikti 2039 izmeklējumi cilvēkiem ar aizdomām par saslimšanu ar Covid-19, infekcija apstiprināta tikai sešām personām, kas ir mazākais jauno gadījumu skaits kopš 14. marta, kad tika atklāti četri saslimušie, taču ir vēl viens mirušais, informē Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Līdz šim Latvijā kopā veikti 43 080 izmeklējumi personām ar aizdomām par Covid-19, apstiptināti kopumā 784  saslimušais, kā arī konstatēti 12 nāves gadījumi. Pēdējais mirušais ir vecumā grupā 75–80, kam bija hroniskas slimības.

Slimnīcā ārstējas 34 pacienti, sešiem no tiem ir smaga slimības gaita, informē Nacionālais veselības dienests. No stacionāra līdz šim izrakstīti 74 pacienti.

Interaktīvo karti ar reģistrētajiem gadījumiem Latvijas novados var skatīt šeit.

No Covid-19 Latvijā līdz šim atveseļojušies 133 cilvēki, kuri, saņemot divus negatīvus analīžu rezultātus pēc Covid-19 simptomu pazušanas, tiks izņemti no jaunā koronavīrusa pacientu reģistra.

 

Lielākais slimības uzplaiksnījums notika marta beigās, kad saslimšanu ar Covid-19 atklāja 27 personām kristīgās draudzes Zilais krusts vīriešu patversmē Rīgā. Aprīļa vidū saslimšanu konstatēja vēl 22 šīs patversmes klientiem.

Kā ziņots, 25. martā valsts apmaksātajām Covid-19 analīzēm pieskaitītas par maksu veiktās analīzes, līdz ar to veikti analīžu skaita pārrēķini, sākot ar 2. martu.

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs 25. martā preses konferencē uzsvēra, ka šī diena ir nozīmīga ar to, ka pirmo reizi konstatēti pacienti, kuriem nav skaidra epidemioloģiskā saite ar kādu konkrētu saslimšanas gadījumu vai ceļojumiem uz ārzemēm.

Saslimšanas gaita nebija izsekojama vairākiem cilvēkiem, todien skaidroja SPKC pārstāvis. Šie cilvēki dzīvo Rīgā, tomēr tos nevieno, piemēram, kāda profesionāla darbība. Minēto pacientu vidū ir gan studenti, gan pensionāri, un lielākoties šie cilvēki analīzes veikuši par saviem līdzekļiem.

Kā zināms, līdz 12. maijam pagarināta Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+