Dzelzs ārste Līga Berķe: Bērnam nav jātievē, viņam vienkārši ir normāli jāēd

Bērnu ārsts
Ieva Smilga
29. oktobris, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Ieva Andersone un no personiskā arhīva
Satiekot LĪGU BERĶI, izrādās – viņa ir salauzusi kāju. Uz līdzenas vietas. Ironiski, jo Līga ir viena no sešām latvietēm un, iespējams, vienīgā bērnu ārste valstī, kurai izdevies noskriet ultrasmago IronMan triatlona distanci.

«Šis laikam bija vienīgais veids, kā mani apstādināt,» stāsta Līga, kad runājam par viņas neveiksmi ar kāju. Sportot nevar, strādāt – arī ne. «Sākumā bija ļoti grūti. Kā lomkas, jo bija jākļūst rāmai četrās sienās.» Tomēr miera periodā beidzot ir laiks sakārtot domas, nonākt pie jaunām atziņām un realizēt sen lolotas idejas.

«Beidzot bija parādījies laiks lietām, kuras stāvēja kaut kur bagāžā aizvērtā koferī. Viena no tām – pašmācības ceļā sāku mācīties spēlēt ģitāru. Tas man tāds sens sapnis.»

Otra būtiskākā lieta, kas tapusi tieši šajā laikā, – sociālā kustība Saldie apskāvieni, kas aicina vecākus saldumu vietā bērniem dāvināt apskāvienus, pievēršot uzmanību ne vien tam, ka mūsdienās jaunā paaudze lielu daļu brīvā laika mazkustīgi pavada pie ekrāniem, bet arī aizvien pieaugošajai bērnu un pieaugušo liekā svara problēmai. Bet – par visu pēc kārtas!

Intervijas turpinājums:

Nākamā lapa

Nākamais: Zināju, ko nevēlos

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs