• Šobrīd

  weather img

  Rīga +18°C Skaidrs, D/DR vējš, 5.14 m/s

  Covid-19 ierobežošanai vairākās Latvijas slimnīcās aizliedz pacientu apmeklēšanu un ģimenes dzemdības

  Reģionos
  Ziņu aģentūra LETA
  24. septembris, 2020
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Covid-19 ierobežošanai no pirmdienas, 28.septembra, Daugavpils reģionālajā slimnīcā būs aizliegta pacientu apmeklēšana un ģimenes dzemdības, arī Kuldīgas slimnīcā un pansionātā atkal stingri aizliedz pacientu apmeklējumu.

  Daugavpils slimnīcā izliegta gan pacientu apmeklēšana nodaļās, gan ģimenes dzemdības. Aizliegta arī valsts neapmaksājamo pavadošo personu atrašanās kopā ar pacientu.

  Lēmums par iekšējiem drošības pasākumiem pieņemts, lai novērst Covid-19 vīrusa infekcijas izplatīšanos. Tāpat tas darīts, lai SIA Daugavpils reģionālā slimnīca spētu pilnvērtīgi un nepārtraukti nodrošināt neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanu, novēršot ārstniecības personu inficēšanos vai piespiedu pašizolāciju.

  Pacientu apmeklēšana būs iespējama tikai gadījumos, kad atbilstoši konkrēta pacienta individuālām medicīniskām indikācijām letāls iznākums nav novēršams, lai, ievērojot ētiskas normas, ļautu pacienta radiniekiem atvadīties no tuvinieka.

  Katrs apmeklēšanas gadījums konkrēta pacienta ārstējošajam ārstam ir iepriekš atsevišķi jāsaskaņo ar slimnīcas vadību.

  Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra datiem Daugavpilī pašlaik ir reģistrēti 30 saslimušie ar Covid-19.

  Ņemot vērā, ka Kuldīgas novadā ir reģistrēti desmit saslimšanas gadījumi ar Covid-19, Kuldīgas slimnīcā atkal ir spēkā pacientu apmeklējuma aizliegums visās nodaļās un pansionātā, aģentūru LETA informēja SIA Kuldīgas slimnīca sabiedrisko attiecību speciāliste Signeta Lapiņa.

  Izņēmums ir Bērnu nodaļā, kur nepārtraukti ar bērnu var atrasties viens no vecākiem.

  Ģimenes dzemdībās kopā ar grūtnieci visu dzemdību un pēcdzemdību laiku atļauts atrasties bērna tēvam, taču gadījumā, ja viņš nodaļu atstāj, atgriezties ir aizliegts.

  Lapiņa norādīja, ka sūtījumus, kuri paredzēti pacientam, iespējams atstāt Uzņemšanas nodaļā, un slimnīcas personāls to nodos saņēmējam. Sūtījumā nedrīkst ievietot dokumentus un vērtīgas mantas, kā arī uz paciņas norādīt saņēmēja vārdu un uzvārdu, nodaļu un palātas numuru.

  Arī senioriem ir iespējams nodot sūtījumus, taču tiem jābūt ievietotiem slēgtā un mitruma izturīgā iepakojumā, kas ir viegli dezinficējams, norādot seniora vārdu un uzvārdu.

  Lapiņa atgādināja, ka grūtniecēm, kurām sākušās dzemdības, jānāk uz slimnīcas Uzņemšanas nodaļu, kur speciālisti sazināties ar Dzemdību nodaļas personālu. Dzemdētājas aicinātas patstāvīgi uz Dzemdību nodaļu nedoties.

  Dodoties uz ambulatoro pieņemšanu pie kāda no Kuldīgas slimnīcas speciālistiem, jālieto sejas maska. Ja pašam maskas nav līdzi, to nodrošinās reģistratūrā, izņemot gadījumus, kad pacientam ir pieraksts uz kādu no slimnīcas sadarbības partneriem, ārstu privātpraksēm, piemēram, urologa, flebologa, dermatologa, jeb jāveic radioloģijas vai laboratorijas izmeklējumi. Dodoties uz šādu pieņemšanu vai izmeklējumu, jāvienojas ar privātprakses ārstu vai radioloģijas un laboratorijas reģistratūru par to, vai pacientam pašam jānodrošina aizsargmaska, vai to iedos speciālists.

  Tāpat spēkā palikuši noteikumi par slimnīcas galvenās ieejas 2. stāvā slēgšanu darbadienās pēc plkst.18 un visu dienu nedēļas nogalēs un svētku dienās. Arī slimnīcas ēdnīca joprojām nav pieejama trešajām personām.

  Kā ziņots, Pasaules Veselības organizācijas (PVO) gan norādījusi, ka visām grūtniecēm, pat tām ar potenciālu vai apstiprinātu saslimšanu ar koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19, ir tiesības uz kvalitatīvu aprūpi dzemdību laikā, kā arī pirms un pēc tām, tostarp, tas attiecas arī uz garīgās veselības aprūpi.

  PVO uzsver, ka droša un pozitīva dzemdību pieredze iekļauj arī brīvi izvēlētas pavadošās personas klātbūtni dzemdību laikā.

  Vienlaikus, ja pacientam ir apstiprināta Covid-19 saslimšana vai ir aizdomas par to, veselības aprūpes darbiniekiem būtu jāievēro visi situācijai atbilstoši piesardzības pasākumi, lai mazinātu inficēšanās risku pašiem un citiem, tai skaitā ir jāievēro roku higiēna un jāizmanto individuālie aizsardzības līdzekļi, norāda PVO.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+