Covid-19 atklāts Rēzeknes pansionātā un Saulkrastu slimnīcā un sociālās aprūpes mājā

Koronavīruss
Ziņu aģentūra LETA
28. oktobris
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Plaša saslimšana ar Covid-19 atklāta Rēzeknes pansionātā, viens iemītnieks miris, savukārt Saulkrastu slimnīcā koronavīrusa infekcija atrasta astoņiem darbiniekiem un deviņiem pacientiem, vēsta aģentūra LETA.

Rēzeknes pansionātā 20 klientiem un darbiniekiem ir konstatēta saslimšana ar Covid-19, aģentūrai LETA apliecināja pašvaldības Sociālā dienesta vadītājs Gunārs Arbidāns, apgalvojot, ka «situācija tiek kontrolēta».

Arbidāns skaidroja, ka 21. oktobrī viens no pansionāta klientiem tika aizvests uz slimnīcu, kur 23. oktobrī viņš mira. Tajā pašā dienā saņemti Covid-19 analīžu rezultāti, kas izrādījās pozitīvi.

Ņemot vērā analīžu rezultātus, pārbaudīti visi pansionāta klienti un darbinieki. Saņemot analīzes, noskaidrojās, ka Covid-19 ir 12 klientiem un astoņiem darbiniekiem.

«Tika izstrādāts rīcības plāns un instrukcija, kā pansionātā ierobežot vīrusa izplatību. Darbinieki ar pozitīvajiem analīžu rezultātiem aizsūtīti uz izolāciju, savukārt kontaktpersonas atrodas karantīnā. Visi saslimušie klienti ir norobežoti un izvietoti atsevišķā ēkas stāvā, kur tiek stingri uzraudzīts viņu veselības stāvoklis,» apgalvoja Arbidāns.

Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra datiem uz otrdienu divu nedēļu kumulatīvais Covid-19 saslimušo skaits Rēzeknē ir 25.

Pašvaldības SIA Saulkrastu slimnīca Covid-19 konstatēts astoņiem darbiniekiem un deviņiem pacientiem, kā arī sociālās aprūpes mājas diviem darbiniekiem un septiņiem klientiem, aģentūru LETA informēja Saulkrastu novada pašvaldības Komunikācijas un tūrisma nodaļas vadītāja Baiba Stjade.

Darbinieku un klientu testēšana veikta nekavējoties pēc tam, kad vienam sociālās aprūpes mājas klientam konstatēts Covid-19, par ko saņemts informācija no Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas.

«Situācija ir bīstama ar to, ka šobrīd konstatētajos 26 Covid-19 gadījumos vīrusa simptomi nav novēroti, līdz ar to ir īpaši svarīgi apzināt kontaktpersonas, lai veiktu kontaktpersonu pārbaudi,» atzina Stjade.

Pašlaik Saulkrastu slimnīcas un sociālās aprūpes mājas vadītājas sadarbojas ar Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC), lai pieņemtu lēmumus par turpmāko abu iestāžu darbību, traumpunkta darbību, slimnīcas telpās esošo pakalpojumu sniedzēju darbību.

Pašvaldība aicina tuvākajā laikā, līdz turpmākai informācijai, neapmeklēt attiecīgās iestādes, ievērot visus valstī noteiktos drošības līdzekļus.

Slimnīcas valdes locekle Santa Ancāne norādīja, ka pašlaik notiek nopietns darbs, lai pieņemtu lēmumus par rīcību tuvākajās dienās.

Saulkrastu novada domes priekšsēdētājs Normunds Līcis (LRA) šodien arī sasaucis krīzes vadības grupu sēdi, kuras laikā nolemts visām pašvaldības iestādēm maksimāli organizēt darbu attālināti. Tāpat dots uzdevums slimnīcas un aprūpes mājas vadītājām organizēt darbu, norobežojot veselos pacientus, un pieņemt lēmumus turpmāko iestāžu darbībai.

Saskaņā ar SPKC datiem uz otrdienu divu nedēļu kumulatīvais Covid-19 saslimušo skaits Saulkrastu novadā bija seši.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+