• Šobrīd

  weather img

  Rīga +14°C Daļēji apmācies, Z vējš, 1.03 m/s

  IZPROT TAVAS SĀPES

  Kā pareizi skābēt kāpostus

  Kā pareizi?
  21. decembris, 2017
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  kāposts
  kāposts
  Skābēšanai ņem cietas un baltas kāpostgalvas.

  Pamatrecepte

   

  Skābēšanai ņem cietas un baltas kāpostgalvas. Ārējās bojātās lapas nolauž un sāk smalcināšanas procesu. Visvieglāk kāpostus sasmalcināt ar speciālu ēveli, taču var iztikt arī ar nazi.

  Kad kāposti sagriezti, ņem lielu un dziļu trauku (mājas apstākļos var izmantot 3 litru burku vai lielu māla podu), ber tajā kāpostus un kaisa sāli un cukuru. Garšas variēšanai kāpostiem var pievienot arī ķimenes, burkānus, dzērvenes, brūklenes, koriandru vai mārrutkus.

  Kad viena kārta traukā salikta, ar koka stampiņu visu kārtīgi sastampā un liek nākamo kārtu un atkal sastampā. Tā turpina, līdz trauks pilns.

  Trauku vēlams noslēgt ar koka dēlīti, kam uzlikts slogs, piemēram, liels un smags akmens.

  Šādā veidā istabas temperatūrā, kas ir apmēram 20 °C, kāposti gatavojas divas trīs nedēļas. Šajā laikā jāraugās, lai virs kāpostiem visu laiku būtu sula. Kad kāposti ieskābuši, tie ir gatavi ēšanai.

   

   

   

  No kā jāuzmanās

   

  •  Kāpostu skābēšanas un glabāšanas laikā ir ļoti svarīgi, lai tajos nesavairotos nevajadzīgi mikroorganismi, kas veicina pūšanu vai pelēšanu. Tāpēc, pirmkārt, jāpievērš uzmanība, lai trauks, kurā turēs kāpostus, būtu tīrs un pilnībā nosegts un tajā būtu ierobežota skābekļa piekļuve. Otrkārt, vispareizāk ir turēt skābētos kāpostus vēsā vietā, piemēram, aukstā pagrabā vai ledusskapī.
  • Ja  kāposti  tomēr ir pārklājušies ar pelējuma sēnīti, tie bez žēlastības jāmet.  Pelējuma sēnīte rada aflatoksīnu, kas veicina vēža šūnu veidošanos. Siltumā šī viela nesadalās, tātad ne cepot, ne vārot indīgais aflatoksīns neizzūd.
  • Sāls daudzumam skābētajos kāpostos vajadzētu būt 2–3% . Šāda sāls koncentrācija neļauj savairoties nevēlamajiem mikroorganismiem, kas veicina pūšanu. Savukārt, ja sāls būs par daudz, tas darbosies kā konservants un nogalēs arī labās baktērijas.

     

    

    

   Veselība

   Vairāk

   Receptes

   Vairāk

   Privātā Dzīve

   Vairāk

   Ieva

   Vairāk

   Mans Mazais

   Vairāk

   Māja un Dārzs

   Vairāk

   Auto

   Vairāk

   Astes

   Vairāk

   Klubs

   Vairāk

   Santa+