Kā pareizi kausēt šokolādi

Kā pareizi?
26. februāris, 2018
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Kā pareizi kausēt šokolādi
Kā pareizi kausēt šokolādi
Vai zināji, ka šokolādes kausēšana, dzesēšana un atkārtota sildīšana pareizi dēvējama par temperēšanu?

Vai zināji, ka šokolādes kausēšana, dzesēšana un atkārtota sildīšana pareizi dēvējama par temperēšanu? Jā, jēdzienam temperēšana ir sakars ar temperatūru, tas ir process, kas notiek temperatūras maiņu rezultātā un pārveido šokolādes kristālus – tās sastāvā esošajam kakao sviestam ir dažādas kristalizācijas formas, no kurām tikai viena nodrošina stabilu šokolādes kvalitāti. Temperēšanas procesā šie kristāli novietojas tā, ka šokolāde sanāk spīdīga, stingra, bez baltās apsarmes, tāpēc var pagatavot skaistas konfektes vai tāfelītes.


Ja kakao saturs šokolādei ir 70–90 procenti, kausēšanas temperatūra drīkst būt līdz 50 grādiem. Piena šokolāde kausējama līdz 45 grādiem, bet baltā šokolāde jāizkausē līdz 40 grādiem.

 


Vislabāk darīt tā: šokolādi kausē ūdens peldē, un šim nolūkam der arī karstais ūdens no krāna. Pēc tam izkausētā šokolāde jāatdzesē līdz 27 grādiem un tad atkal jāuzsilda līdz darba temperatūrai, kas ir 32 grādi – sildīšanu atkal veic ūdens peldē. Kad šokolādes temperatūra sasniegusi 32 grādus, to var pildīt konfekšu vai tāfelīšu formiņās un pēc patikas papildināt ar riekstiem vai kaltētiem augļiem.

Lasi citur

GADA KOSMĒTIKA 2020

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+