Kā pagatavot Briseles kāpostus

20. marts, 2018
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Kā pagatavot Briseles kāpostus
Tāpat kā spinātiem un brokoļiem, arī Briseles kāpostiem ir savs dievinātāju un savs nīdēju pulks. Vienaldzīgo nav. Taču vainīgi nav kāpostiņi – visa neslava šiem brīnišķīgajiem dārzeņiem ceļas neprasmīgu gatavotāju dēļ.

Briseles jeb rožu kāposti


Briseles kāposti ir ziemas dārzeņi. Turklāt vislabāk garšo, kad tiem pavisam nedaudz pieskāries pirmais sals, – tas noņem rūgtenumu. Tiesa, jāskatās, lai kāposta rozītes nav ar dzeltenām lapām, jo tad tie apsaluši par daudz un tos uzglabāt nevarēs. Tāpat kā spinātiem un brokoļiem, arī Briseles kāpostiem ir savs dievinātāju un savs nīdēju pulks. Vienaldzīgo nav. Taču vainīgi nav kāpostiņi – visa neslava šiem brīnišķīgajiem dārzeņiem ceļas neprasmīgu gatavotāju dēļ. Pārvārīti rožkāposti patiešām nav baudāmi. Tāpat kā itāļu pastai, Briseles kāpostiem jābūt drusciņ al dente – tas ir, lai zobiem ir darbiņš.

 

 


Gatavošana ir elementāra – tiem noņem neglītākās lapiņas un 12–15 minūtes vāra vieglā sālsūdenī. Beigās nolej ūdeni, iemet sviesta piciņu, uzrīvē muskatriekstu, pārkaisa ar svaigi maltiem melnajiem pipariem, šķipsniņu sāls – gatavs! Ja vēlies, pēc vārīšanas (taču pirms sviesta un garšvielu pievienošanas!) kāpostu rozītes uz ļoti karstas pannas vari apcept. Tas, protams, tos vērsīs vēl garšīgākus, bet sabojās to slaido dabu. Briseles kāposti piestāv gaļas ēdieniem un treknām mērcēm, jo ar savu rūgtumiņu izlīdzina, balansē ēdienu smagumu. 

 

 

Lūk, pāris triku, ko ņem vērā, gatavojot Briseles kāpostus!

  •  Lai kāposti izvārās vienmērīgi, katram kacenā iegriež padziļu krustu. 
  •  Pārāk rūgti? Briseles kāpostus var blanšēt – uz pusminūti iemērc verdošā ūdenī, tad izņem un strauji atdzesē. Tālāk gatavo kā parasti – vāri, sautē, cep.

Lasi citur

 

 

 

Noderīgi un interesanti

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs