• Šobrīd

  weather img

  Rīga +9°C Skaidrs, A/DA vējš, 2.06 m/s

  UZVARI CĪŅĀ AR BLAUGZNĀM

  Kā izvēlēties garneles

  Kā pareizi?
  23. februāris, 2018
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Kā izvēlēties garneles
  Kā izvēlēties garneles


  Ar ko atšķiras garneles?
  Ja papētīsi norādes uz garneļu iesaiņojuma, redzēsi, ka tikai dažām no tām norādīts vienreiz saldētas. Šīs garneles parasti ir arī dārgākas, un pamatoti – jo vērtīgākas. Savukārt daudzām saldētām garnelēm vispār nav norādes, cik reižu tās sasaldētas. Cerams, ka tikai divas, taču, kā bilst zivrūpniecības profesionāļi, – reizēm pat četras reizes. Lūk, kāda ir atšķirība starp vienreiz un divreiz saldētām garnelēm!

  Ap 80–90 procentiem Ziemeļatlantijas garneļu, kas tiek zvejotas Islandes ūdeņos, ir divreiz saldētas. Tikai 10–20 procenti garneļu ir saldētas vienreiz.

   

   

  VIENREIZ SALDĒTAS


  Šīs garneles pēc nozvejas svaigas uzreiz nogādā krastā – nesaldējot, tikai atvēsinot ledū (garneles un ledu klāj kārtām), lai produkts nesabojātos. 24 stundu laikā apstrādes uzņēmumā garneles tiek tīrītas, šķirotas pēc lieluma, tvaicētas un saldētas ar dziļo saldēšanas metodi, pēc tam iesaiņotas. Tāpēc vienreiz saldētajām Ziemeļatlantijas garnelēm ir vairākas priekšrocības:
  • tām ir izteikta dabisko svaigo garneļu garša. Pirmajā mirklī – aromāts var šķist pat nedaudz par spēcīgu, taču tā ir tikai normāla parādība, ja runa ir par jūras veltēm, turklāt aromāts ātri vien izvējo;
  • struktūra ir mīksta un maiga, taču vienlīdz stingra;
  • atlaidinot svara zudumi ir daudz mazāki (apmēram 10–12 procenti no kopējās garneļu masas), jo ledus kārtiņu veido tikai uzsmidzinātā ledus glazūra – tā nepieciešama, lai garneles saldētavā neizžūtu.

  DIVREIZ SALDĒTAS


  Šīs garneles tiek zvejotas ar zvejas traleriem un masveidā sasaldētas uzreiz uz kuģa. Tālāk apstrādes gaitā tās atlaidina siltā ūdenī, notīra čaulas, tad vāra vai tvaicē, bet pēc tam atkārtoti sasaldē ar dziļo saldēšanas metodi un iesaiņo. Šīm garnelēm ir gan plusi, gan mīnusi:
  • pietiekami svaigas, taču gandrīz pilnīgi bez smaržas;
  • tās bieži ir bezgaršīgas, pacietas, jo, atlaidinot, nomazgājot un atkal sasaldējot, lieto daudz ūdens;
  • uzturvērtība zemāka nekā vienreiz saldētām garnelēm;
  • tās it kā maksā lētāk, bet atlaidinot rodas daudz vairāk ūdens, līdz ar to arī būtiski svara zudumi – pat 20–25 procentu apjomā.

   

  Kā atlaidināt garneles?

  Garneles ieteicams izbērt no iesaiņojuma bļodā, istabas temperatūrā tās būs atlaidušās 30–40 minūtēs.
   

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+