Tiekamies pie viena galda – noslēdzošā sērija kopā ar amerikāni Maiku

Ēd un lasi
Iveta Troalika
Iveta Troalika
12. decembris, 2018
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Maiks BeerFox
Foto: Ieva Andersone
Maiks BeerFox
Šīs nedēļas žurnālā IEVA noslēdzam rakstu sēriju Tiekamies pie viena galda!, kuras ietvaros es devos pie Latvijā dzīvojošiem ārzemniekiem, kas no sirds iedzīvojušies mūsu zemē. Mēs runājām, kā viņiem klājas Latvijā un kopā gatavojām gardus ēdienus. Šoreiz mēs devāmies viesos pie Rīgā dzīvojošā amerikāņa Maikla Jūdžina Perdue jeb Maika, kā viņu sauc draugi un paziņas.

Šīs nedēļas žurnālā IEVA noslēdzam rakstu sēriju Tiekamies pie viena galda!, kuras ietvaros es devos pie Latvijā dzīvojošiem ārzemniekiem, kas no sirds iedzīvojušies mūsu zemē. Mēs runājām, kā viņiem klājas Latvijā un kopā gatavojām gardus ēdienus.

Šoreiz mēs devāmies viesos pie Rīgā dzīvojošā amerikāņa Maikla Jūdžina Perdue jeb Maika, kā viņu sauc draugi un paziņas. Ar Maiku iepazinos, jo viņš ir neparasta alus veikaliņa un bāra BeerFox īpašnieks. Ja ieiesiet kādā no šīm vietām un Maiks būs uz vietas, droši varat iet viņam klāt un uzsākt sarunu.

Šoreiz Maiks mums pagatavoja divus ēdienus un piedāvāja nogaršot vēl trešo – valriekstu vīna aperitīvu, kas ir tapis jau jūnijā. Maika piedāvātie ēdieni bija ļoti vienkārši, bet supergardi. Šoreiz tā sanāca, ka uz interviju man līdzi bija mans mazais dēlēns un kopš šīs reizes mans puika ik pa laikam paprasa, lai uzcepu „picu kā pie Maika”. Un ziniet man nav iebildumu to darīt, jo tas ir tik vienkārši un, atzīšos, arī man garšo.

Savukārt otra recepte – marinētais siers – ir feina uzkoda, kas piestāvēs pie alus vai vīna.

Šajās tikšanās reizēs ēdiens, protams, ir svarīgs, bet galvenās tomēr ir sarunas. Un šajā rakstu sērijā mani visvairāk sajūsmina iespēja paskatīties uz manu dzimteni ar citām acīm. Piemēram, mēs mēdzam sūkstīties, ka Latvijā jau nekā tāāāda nav – ne mums augstu kalnu, ne dziļu klinšu aizu, ne okeāna viļņu. Bet te viens amerikānis, kurš daudz ceļojis, runā par Latvijas dabu ar milzīgu apbrīnu un sajūsmu, ka sāc domāt – hm, patiešām!

Maiks, kurš ir radis pie Amerikas plašumiem, ir sajūsmā, ka Latvijā daba ir tik dažāda un tik viegli aizsniedzama. Stunda automašīnā, un tu esi pie jūras. Otra stunda – un vari būt pie milzīga ezera vai skaistā, īstā mežā.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+