Kam der speltas kviešu milti

Ēd un lasi
29. janvāris, 2018
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Kam der speltas kviešu milti
Kam der speltas kviešu milti
Pašlaik veikalos nopērkami pilngraudu speltas kviešu milti. No tiem var cept pankūkas, bulciņas, plācenīšus, maizi.

Speltas kvieši pazīstami kopš akmens laikmeta, tos dēvē arī par mežonīgajiem kviešiem, jo speltas kviešu graudi atrodas plēksnēs, kas tos aizsargā pret slimībām un kaitēkļiem, tādējādi tie ir izturīgi arī pret vides piesārņojumu.

 

Speltas kvieši neuzņem arī minerālo mēslojumu, tāpēc tos reti audzē rūpnieciski. Taču speltas kviešiem no dabas dots bagātīgs minerālvielu sastāvs – tie satur gandrīz visas pilnvērtīgam uzturam nepieciešamās uzturvielas un vitamīnus.

Turklāt šīs vielas atrodas ne tikai grauda apvalkā, bet arī visā graudā – tādējādi saglabājas, samaļot pat vissmalkākajos miltos. Visu šo iemeslu dēļ speltas kvieši ir vērtīgāki un tīrāki par parastajiem kviešiem.


Pašlaik veikalos nopērkami pilngraudu speltas kviešu milti. No tiem var cept pankūkas, bulciņas, plācenīšus, maizi. Tikai to struktūra būs blīvāka – kā jau ceptiem no pilngraudu miltiem. Savukārt, gatavojot kūkas, biskvītus un citus konditorejas izstrādājumus, kuriem nepieciešams baltums un pufīgums, speltas kviešiem gan nepieciešams pievienot baltos kviešu miltus attiecībā vismaz 1:1.

 

Lasi citur

GADA KOSMĒTIKA 2020

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+