Kāda grauzdējuma kafiju izvēlēties?

Ēd un lasi
Ievas Padomu Avīze
Ievas Padomu Avīze
21. oktobris, 2019
1 komentārs

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Kafijas aromāts un garšas nianses veidojas kafijas pupiņu grauzdēšanas procesā. Daudzās grauzdējuma pakāpes iedala četrās lielākās grupās.

1. Vieglais grauzdējums

Uz iepakojuma lasīsi - light roast, blonde roast, arī cinnamon roast.

Tas ļauj maksimāli saglabāt pupiņas īsto garšu – sagaršot augsni un klimatu, kur tā augusi, auga, grauda garšu. Šo grauzdējumu īpaši ciena un novērtē kafijas speciālisti un entuziasti. Taču: jo vieglāks grauzdējums, jo kafija skābāka, garšā izteikti jūtamas citrusu notis.

2. Vidējs grauzdējums

Zūd kafijas skābums, parādās apaļākas, pilnīgākas garšas un aromāta notis. Vidēja grauzdējuma kafija ir visbiezākā un tumīgākā. Uz etiķetes lasīsi: medium roast, american roast vai city roast.

3. Vidēji tumšs grauzdējums

Angliski – medium dark, full city roast, Vienna roast. Pamodina kafijas pupiņā snaudošās eļļas, rezultātā top biezāks, tumšāks, tumīgāks, piesātinātāks dzēriens ar saldeni rūgtiem mandeļu vai karameles toņiem.

4. Tumšākais grauzdējums

Angliski - dark, French roast, Italian roast, Spanish roast. Pupiņa ir gatava pārtapt rūgtā espreso. Itāļu un spāņu grauzdējuma pupiņas ir gandrīz melnas.

Jo vieglāks grauzdējums, jo vairāk dzērienā kofeīna. Tas nozīmē, ka no rīta tu drīzāk gribēsi dot priekšroku viegla grauzdējuma kafijai, bet pēcpusdienā izvēlēsies vairāk grauzdētu kafiju – arī tās rūgtuma dēļ, kas palīdzēs pārstrādāt vakariņās apēsto.

 

 

1 komentārs

Yuri Goncharov
Pārsvara visas kafijas pupiņas, kas tirgojas latvija ir grauzdētas pēc vidējās pakāpes - “medium”. Šis ir tradicionāla itāļu grauzdējums, prieks espresso. Man patīk arī tā saucamais “light roast”, jo šis paredzēts “long cup” kafijai. Bet ar vidējo graudzejuju jūsu mīļāko melno kafiju arī var taisīt. Man patīk kafija Hausbrandt, viņiem tāds maisījums ir Hausbrandt Academia: gan espresso var taisīt, gan piena dzērienus, gan melnu kafiju.

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

GADA KOSMĒTIKA 2020

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+