Ar viltus lāčpurniem Michelin restorānā Spānijā saindējušies 18 cilvēki un viens miris

Viena apmeklētāja mirusi un 18 saslimuši pēc vakariņām Michelin restorānā RiFF Spānijas pilsētā Valensijā, ziņo ārzemju mediji.
Sēnes
Līga Stirna
21. februāris

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Lāčpurni

No pārtikas saindēšanās mirusi 46 gadus vecā Marija Hesusa Fernandesa Kalvo, sasirgušo vidū ir viņas vīrs un 12 gadus vecais dēls. Ģimene RiFF restorānā atzīmējusi tēva dzimšanas dienu, raksta The Independent.

Par notikušo ierosināta izmeklēšana, un par saindēšanās iemeslu tiek minētas sēnes. Pavasara ēdienkartē Spānijā ir ļoti populāri lāčpurni (attēlā);  gatavojot šīs sēnes, tajās tiek likvidēts sēnēs esošais toksīns hidrazīns. Tomēr konkrētajā maltītē, iespējams, izmantoti neīstie lāčpurni, kas ir ļoti līdzigi īstajiem, bet indīga sēne. Mirusī sieviete bija izvēlējusies rīsu ēdienu ar lāčpurniem.

“Neņemot vērā iemeslu, kas izraisījis šo situāciju, es gribu paust savu visdziļāko nožēlu par notikušo, cerot, ka visdrīzākajā laikā visi fakti tiks noskaidroti, ” teikts restorāna īpašnieka un šefpavāra Bernda Kellera paziņojumā.

Īpašnieks nolēmis slēgt restorānu, līdz “tiks noskaidroti notikušā iemesli un darbu varēs atjaunot ar pilnu garantiju attiecībā uz darbiniekiem un klientiem”.

RiFF jau 10 gadus lepojas ar vienu Michelin zvaigzni, savukārt Berndam Kelleram ir 42 gadu pieredze restorānu darbā.

Lasi citur

1 komentārs

BekuVecis
Ziņas tekstā daudz kas ir greizi. Gatavojot lāčpurnus (Morchella spp.) nekāds toksīns hidrazīns tur patiesībā netiek likvidēts - jo tāda tur vienkārši nav! Lāčpurnus mēdz pavārīt vienīgi tāpēc, lai būtu vieglāk sagremojami (bet dažs pat ēd uzreiz ceptus, ja vien vēders to tur). Spēcīgs toksīns, taču ne pats hidrazīns, ir pavisam citās pavasara sēnēs - bisītēs (Gyromitra spp.). Ja bisītes vāra, toksīns noārdās, izdalīdams gaisā to pašu nelaimīgo hidrazīnu, kuru saelpoties nu nekādi nav ieteicams. Un jāvāra bisītes ir pamatīgi, citādi viss toksīns nebūs noārdījies!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs