Smecernieks zemeņu ziedos! Kā viņu aizdzīt?

Zemeņu ziedi, smecernieks
Ievas Padomu Avīze
Ievas Padomu Avīze
13. jūnijs
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Pavasarī ziedu dūrēju jeb smecernieku mammas ziedpumpuros iedēj pa olai un pēc tam aizgrauž ziedpumpura kātiņu. Kāpuri pārtiek no ziedpumpuru satura – zieds pagalam, un ogas nav. Ko darīt?

5 paņēmieni, kā apkarot smecerniekus

  • Ziedēšanas laikā apkaisa zemeņu cerus ar skuju miltiem. Vai arī nomiglo ar egļu vai priežu skuju uzlējumu (3–5 saujas skuju aplej  ar 10 litriem ūdens un atstāj, lai diennakti ievelkas). Tas jādara regulāri, lai saglabātos īpatnējā smarža, jo tieši tā atbaida smecerniekus.
  • Ja zemeņu ceru maz, bet laika daudz, tad zem zemenājiem paklāj avīzes vai plēvi un agri no rīta papurina, lai smecernieki nobirst, un pēc tam kaitēkļus iznīcina.
  • Kad smecernieks savu oliņu iedēj zemenes ziedpumpurā un tas nokalst, visus sažuvušos ziedpumpurus un ziediņus ar smecernieku oliņām un kāpuriem nolasa un sadedzina, lai tie nevairotos.
  • Zemenājus nomiglo ar Bacilonu (šķidro, nevis pulverī), kas ir bioloģiskais preparāts. Bacilonam ir nepatīkama rūguma, puvuma smaka.
  • Ja smecernieku tiešām daudz un lauks liels, tad, kamēr zemenes vēl nezied un smecernieki tikai gatavojas dēt oliņas, var zemenājus apsmidzināt ar insekticīdiem Decis, Fastac 50 vai Kestac 50.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

Noderīgi un interesanti

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs

Santa+