No veca — jauns. Oriģināls papīra šķīvis

Pašas rokām
Signe Folka
26. aprīlis

Drukāt

Saglabāt

Foto: Gvido Kajons
Zaļā dzīvesveida piekritēji izlasītos žurnālus nededzina krāsnī vai kamīnā, bet nodod otrreizējai pārstrādei vai arī paši domā, kā papīru izmantot vēlreiz. Viens no risinājumiem ir veidot papīra traukus – tie ir gan praktiski izmantojami, gan dekoratīvi.

Šādi no papīra var pagatavot gan dziļākus dekoratīvus šķīvjus un bļodas, kur likt augļus un saldumus, gan pavisam lēzenus traukus dažādu sīkumu glabāšanai. 

Vajadzīgs

  • veci žurnāli vai avīzes 
  • karstā līme (var izmantot arī PVA līmi, bet tad darbs būs ilgāks)
  • šķēres

Darba gaita:

  1. Vispirms sagatavo papīru līmēšanai – katru žurnāla lapu pārloka un sagriež divās daļās.
  2. Katru sloksni saloka trīs reizes, veidojot stingras salocīta papīra detaļas, no kā tiks līmēts trauks. Vispirms noloka garākās malas uz iekšu, tad saloka papīra detaļu uz pusēm, pēc tam saloka vēlreiz, veidojot apmēram centimetru platas sagataves. 

  3. Trauka veidošanu sāk no pamata vidus, no papīra sagataves sarullējot rullīti. Lai rullītis turētos kopā, to salīmē ar līmi. Strādājot ar karsto līmi, līme sacietē uzreiz, tāpēc darbs iet ātri uz priekšu. Pēc vienas sagataves līmēšanas salīmēto detaļu atspiež pret galda virsmu, lai līmējums veidotos gluds un līdzens.

  4. Ņem nākamo sagatavi un līmē tālāk pa apli. Trauka slīpo malu veido, pielīmējot papīra sagatavi nedaudz augstāk par līmēto iepriekšējo kārtu.

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs