valsts vēstules saņemt nevis pa pastu, bet gan elektroniski?

Jautājumi & Atbildes
Lolita Lūse
4. jūlijs, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Vai ir kāda iespēja nokārtot, lai valsts iestādes sūta dažādus paziņojumus nevis pa pastu, bet elektroniski?

No 1. janvāra ikviens Latvijas iedzīvotājs un uzņēmējs var izveidot savu digitālo pastkastīti jeb e-adresi, lai ar valsts un pašvaldību iestādēm sazinātos tikai elektroniski. Digitālā pastkastīte jeb e-adrese iedzīvotājiem un uzņēmējiem ļauj ar vienu pogas klikšķi aktivizēt iespēju visu saziņu ar valsts un pašvaldību iestādēm turpmāk veikt elektroniski un vienuviet – savā e-adresē. E-adrese neaizstāj e-pastu – izveidojot e-adresi, ir iespēja norādīt savu e-pasta adresi, uz kuru tiks sūtīta informācija par saņemtajiem ziņojumiem, bet ne paši ziņojumi.

Būtiskākā e-adreses priekšrocība ir mobilitāte un pieejamība, proti, izmantojot e-adresi, cilvēks vairs nav piesaistīts deklarētajai dzīvesvietai.

Lai izveidotu e-adresi, portālā Latvija.lv jāizvēlas sadaļa Izveidot savu e-adresi.  E-adresei ir noteiktas augstas drošības prasības, un tai piekļūt var tikai ar noteiktiem elektroniskās identitātes līdzekļiem. Šobrīd tie ir personas apliecība (eID karte), mobilā lietotne eParaksts mobile vai eParaksts karte juridiskām personām.

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

 

 

Noderīgi un interesanti

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs