Kā cīnīties ar mušām?

Mušas
Dace Rudzīte
Dace Rudzīte
15. jūnijs
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Mušas un citi insekti dūktin dūc! Toties ražotāji izdomā arvien jaunus un jaunus veidus, kā ar dažādiem kukaiņiem tikt galā, neaizmirstot arī pārbaudītas vērtības.

Kas mums ir zināms par mušām?

  • Pasaulē sastopami vairāki tūkstoši mušu sugu. Visbiežāk mājās lidinās istabas muša, kas latīniski lepni saucas Musca domestica.
  • Mušas dzīves ilgums ir aptuveni 30–70 dienu.
  • Mātīte izdēj 600–1200 olu, un gada laikā izaug vairākas mušu paaudzes.
  • Mušas var kustināt spārnus ļoti ātri un veikt dažādus manevrus, lai izvairītos no pletnes.
  • Istabas mušu no citām mājās sastopamajām mušām var atšķirt pēc spārnu dzīslojuma un četrām svītrām uz ķermeņa aizmugurējās daļas.
  • Istabas mušas mutes daļa izveidota par smeceri, tāpēc muša var uzņemt tikai šķidru barību. cietu barību tā sašķidrina ar siekalām.
  • Mušas ir aktīvas dienā, pamatā tās orientējas ar acu palīdzību. Mušas acis attiecībā pret pašu galvu ir ļoti lielas, un tas ļauj mušām aptvert plašu redzesloku. Mušas uztver arī ultravioleto gaismu, taču vispār mušas apkārtni lielākoties izzina vienkārši uz labu laimi.

Kādi līdzekļi pieejami cīņā pret mušām?

Elektriskā lampa pret insektiem. Lampa ar UV gaismu piesaista kukaiņus, kas iet bojā, pieskaroties elektriskajam tīklam. Bez smaržas un trokšņa.

Elektriskā mušu pletne. Kukainim atliek vien pieskarties raketes stiegrojumam, un elektriskā strāva to acumirklī nogalina. Pletne vienlīdz labi der mušu, odu, lapseņu, kožu un citu nevēlamu insektu likvidēšanai. nospiežot kātā iebūvēto podziņu, uz stiegrojumu tiks padota elektriskā strāva.

Insektu ķērājs. Lipīgais insektu ķērājs ideāli piemērots guļamistabā, bērnistabā. Insekti pielīp blakus lampai esošajam papīram (lipīgās papīra lapas ir maināmas).  Bez ķīmiskiem līdzekļiem, smaržas un trokšņa.

Mušpapīra rullītis. Tradicionālā metode mušu un citu lidojošo kukaiņu notveršanā. Ar īpašu neizžūstošu līmi, kas uz ļoti ilgu laiku garantē lipīgā papīra efektivitāti dažādās temperatūrās un mitruma līmeņos. Piemērots arī lietošanai saimniecības ēkās un kūtīs.

Klasiskā mušu pletne. Nopērkama dažādās krāsās (arī zaļa, zila, rozā). Tik parasta, ka nav, ko piebilst.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

Noderīgi un interesanti

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs

Santa+