Interesanti! Vai tējas sēnes audzēšana mājas apstākļos var būt kā bizness?

Tējas un citu sēņu dzērieni ir gan garšīgi, gan labi veselībai. Vai ir iespējams, ka šos dzērienus varētu tirgot arī citiem? Un kas būtu jāievēro cilvēkam, kurš vēlas atvērt bodīti un tirgot tajā burku sēnes? Atbild Ilze Meistere, Pārtikas un veterinārā dienesta speciāliste.
Noderīgs padoms
Lolita Lūse
29. janvāris, 2016

Saglabāt

Shutterstock

«Tā kā tējas un arī citu sēņu sastāvdaļas nav klasificējamas kā jaunā pārtika, tad pirms to laišanas tirgū uzņēmējam īpaša atļauja nav jāsaņem, kā arī nav nekādu īpašu papildu nosacījumu to tirdzniecībai veikalā. Proti, ja ir, kas šīs sastāvdaļas piegādā un ir tirgotājs, kuram šis piedāvājums ir interesants, nav nekādu ierobežojumu, lai to darītu.

Līdz šim Pārtikas un veterinārajā dienestā ir bijusi vien interese par tējas sēnes izmantošanu dzērienu ražošanā: vai drīkst izmantot? Jā, drīkst, taču jebkuram uzņēmējam jāatceras, ka viņš ir atbildīgs par saražotās produkcijas nekaitīgumu un drošumu, tādēļ tam jāpārliecinās par jebkuras ražošanā izmantojamās sastāvdaļas drošumu, kā arī jāievēro visas higiēnas prasības utt.

Eiropas Savienībā ir izejvielu piegādātāji, kas piedāvā mikrobioloģiski pārbaudītas tējas sēņu starteru kultūras un dzēriena pagatavošanai nepieciešamo aprīkojumu, kas ir piemērots arī izmantošanai mājas apstākļos.»

Sēņu audzētāji ir pārliecināti, ka pašas sēnes gan pārdot nedrīkst - tikai dāvināt vai iemainīt. Vairāk lasi: Tējas sēnes stāsts: Burkā dzimu, burkā augu

Novērtē rakstu

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Ievas Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

Auto Bild

Ievas Māja

Ievas Receptes

Ievas Dārzs