Kā zināt, ka ūdens skaitītājs rāda pareizi?

Ūdens patēriņš
Lolita Lūse
Lolita Lūse
12. jūnijs
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Gadās, ka komunālo maksājumu rēķinā pārsteidz ikmēneša ūdens patēriņš. Reizēm — patīkami, citreiz šķiet — nu tas gan ir nesamērīgi liels. Kā noteikt, vai skaitītājs visu saskaitījis pareizi?

Lasītāja jautājums: Man šķiet, ka pirms gada uzliktais ūdens skaitītājs rāda nepareizi. Nevar būt, ka mēs patērējam tik daudz ūdens! Kā to varētu pārbaudīt?

Skaitītāja precizitāte atkarīga gan no tā uzstādīšanas, gan ūdens kvalitātes. Biežākais kļūdu rašanās iemesls jaunam skaitītājam ir nekvalitatīvas vai nepareizi uzliktas blīves. Savukārt vecākam skaitītājam var būt aizsērējis filtrs, tādēļ ūdenim jāiztek caur šaurāku vietu, un skaitītājs skaita nevis tā tilpumu, bet ātrumu.

Pats vienkāršākais paņēmiens, kā pārbaudīt skaitītāju: jāņem 10 litru spainis, jānoraksta skaitītāja rādījums un no krāna jālej ūdens spainī. Kad spainis pilns, atkal jānoraksta skaitītāja rādījums, un tā jāatkārto trīs reizes. Un nu jāsarēķina – vai skaitītāja rādījumi apliecina, ka iztērēti 30 litri ūdens. Ja tomēr ir aizdomas, ka skaitītājs neskaita pareizi, to var sūtīt uz pirmstermiņa verifikāciju.

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Noderīgi un interesanti

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs

Santa+