5 svarīgi padomi, kas jāievēro, lietojot gāzes balonu

Drošība
Ievas Padomu Avīze
Ievas Padomu Avīze
3. septembris, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: No žurnāla IEVAS Māja arhīva
Lai nenotiktu nelaime, svarīgi gāzes balonu novietot drošā vietā un pareizi ar to rīkoties!

Gāzes balonu nedrīkst novietot pie gāzes plīts tuvāk par 50 centimetriem, turklāt pirms pievienošanas jāpārliecinās, ka plīts degļi ir aizvērti.

Atverot balona ventili, jāpārliecinās, ka tas ir pareizi pievienots. To var izdarīt, izmantojot jebkuru veikalā nopērkamu trauku vai logu mazgājamo līdzekli, kas labi puto. Ja savienojuma vietās parādās putas vai uzpūšas burbulis, tas nozīmē, ka balons nav pareizi pievienots un ir gāzes noplūde. Kategoriski aizliegts savienojuma vietas pārbaudīt ar degošu sērkociņu, jo tas ir bīstami.

Ja telpā var just gāzes smaku, jāatver logi un durvis, lai nodrošinātu papildu ventilāciju, jāaizver balona vārstulis un gāzes iekārtas krāns.

Ja konstatē gāzes noplūdi no balona korpusa, jāaizver vārstulis, jāatvieno reduktors, nekavējoties balons jāiznes no ēkas un jānoliek tādā vietā, lai, ņemot vērā vēja virzienu, gāze neplūstu uz tuvumā esošo ēku, pagrabu, atklātas uguns pusi.

Kategoriski aizliegts patvaļīgi veikt balona, vārstuļa vai reduktora remontu.

Kāpēc šad un tad notiek gāzes sprādzieni?

Patiesībā tie ir reti gadījumi, kad balons sprāgst pats no sevis, tas pat nav īsti iespējams. Parasti gāzes eksplozija notiek citu iemeslu dēļ, piemēram, ir noplūde no gāzes plīts, problēmas caurulē vai savienojumā, reizēm pie negadījuma noved cilvēku neuzmanība – nenoslēdz gāzi, netālu uzsmēķē –, un sekas ir bēdīgas.

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Noderīgi un interesanti

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs

Santa+