Kā glīti noformēt ogas dāvanai

Pašu rokām
Gunta Šenberga
1. aprīlis, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Gvido Kajons, no izdevniecības Žurnāls Santa arhīva
Mazliet piestrādājot pie noformējuma, vienkāršas puķes un pāris saujas ogu pārvēršas par jauku dāvanu. Rāda SANITA CIPRUSE, floriste, ziedu salona Elizete saimniece.

Vajadzēs

 • Kartona kafijas glāzītes un kārba ar rokturi četru kafijas glāžu pārnēsāšanai (nopērkamas veikalā Gemoss)

 • Puķes no dārza, pļavas vai veikala, šeit: no kreisās – vīgrieze, korintes zariņš ar negataviem augļiem, rasaskrēsliņi, āboliņš, studentneļķes. Oasis spraužammasa dzīviem augiem (nopērkama Horticom, dārzkopības un puķu veikalos un bāzēs).
 • Sezonas ogas, šeit – zemenes un avenes. Sukulents – pašlaik tie ir ļoti moderni – podiņā, bet bez tā, protams, var arī iztikt.

 • Nazis.

Darba gaita

 1. No ķieģeļa nogriež glāzei piemērota lieluma spraužammasas gabaliņu, uz dažām minūtēm ieliek traukā ar ūdeni un ļauj piesūkties.
 2. Ar nazi piegriež glāzei derīgā formā un iespīlē glāzē.
 3. Puķu kātus ar nazi nogriež slīpi, no kāta apakšējās daļas notīra lapas. Sprauž taisni, 1,5–2 cm dziļumā. Vēlams puķes ārā neraustīt un vietu nemainīt, lai nesalauzītu spraužammasu – tādā kāti slikti turēsies un ziedi ātri novītīs. Šādu glāzīti var likt pat ārā uz vējaina galda – ja arī apgāzīsies, ūdens no tās neizlīs un puķes neizbirs.
   
 4. Vienā no glāzītēm ieliek sukulentu, pārējās ieber ogas. Vai arī trijās ieber ogas, vai – vairākās sasprauž griezto ziedu kompozīcijas. No katras puses izskatās citādi.
 5. Ņem groziņu un iet ciemos.

 

 

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs