Vai putuplasta plāksnes, kas izmantotas par siltinātāju gāzbetona mājai, ir jāmaina?

Siltināšana
Dari Pats
16. janvāris, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Buddy Lindsey, flickr.com/buddylindsey

 

Ja ārsienas ir jau nosiltinātas ar putuplasta plāksnēm, tad tas nav jāuzņem traģiski, jums vienkārši samazināsies komforta sajūta, ko sniedz elpojošas ārsienas.

Gāzbetons ļoti spēcīgi uzsūc mitrumu un ļoti slikti to atdod, ja ārpusē ir putu polistirola plāksnes, īpaši, ja tās ir ekstrudētas (blīvas), tad telpās neizbēgami celsies relatīvais mitrums – tas var pārsniegt 70% līmeni un būs jau ārpus pieļaujamās normas. Būs jālieto gaisa jonizētāji, gaisa sausinātāji, ventilatori un citas ierīces.

Ko darīt?

Ārpusē ēkas ārsienas var sadalīt 1 m platās vertikālās slejās un pamīšus izņemt putuplasta vienu sleju (otru atstāt). Izņemto vietu pildīt ar cieto akmens vati un stiprināt ar dībeļiem. Tiks iegūta par 50% labāk elpojoša ārsiena.

Darbus nobeidzot, ēkas fasādi apmet un krāso vai arī apšuj ar dekoratīvu materiālu. Darbi būs vieglāk veicami, un tēriņi nebūs tik lieli. Bet! Ja maciņš atļauj, tad var pilnībā nomainīt putuplasta materiālu ar minerālvati.

Eksperts atbild

Juris Biršs, inženierzinātņu doktors, būvniecības eksperts, RTU docētājs, Vincents Polyline tehniskais konsultants

Putuplasta plāksnes der grīdai, bet ne sienām. Tās ir paredzēts likt tur, kur temperatūra ir konstanta. Zem mājas temperatūras atšķirība ziemā un vasarā ir niecīga, tātad tur putuplasta plāksnes der, vienkārši tās izturēs ilgāk.

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Noderīgi un interesanti

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs

Santa+