Vai moduļu mājās var dzīvot visu gadu?

Moduļu mājas
Dari Pats
23. oktobris, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Nicolás Boullosa, flickr.com/faircompanies
Vai moduļu mājās ir iespējams dzīvot 365 dienas gadā? To palīdzēs noskaidrot Juris Biršs, inženierzinātņu doktors, būvniecības eksperts, RTU docētājs, Vincents Polyline tehniskais konsultants.

Moduļu mājas vai koka karkasa paneļmājas pasaulē ir pazīstamas un tiek būvētas jau sen. Pamazām tās kļūst aizvien populārākas arī mūsu valstī, ir pat vairāki vietējie ražotāji. Mājas izgatavo ražotnēs pēc konstrukciju rasējumiem, tāpēc atsevišķie elementi ir droši un kvalitatīvi, kas arī parasti netiek apstrīdēts. Problēmas rodas citur.

Ļoti bieži par pamatu ražotāji ņem ārzemēs radītu ēkas konstrukciju, rūpīgi neizvērtējot, kādas izmaiņas ēka piedzīvos mūsu klimata apstākļos, kur gada vidējā temperatūra ir +5 ºC un vidējais gada relatīvais mitrums >80%, turklāt saules enerģija spēj iztvaicēt tikai 50% nokrišņu daudzuma.

Es neesmu sastapis nevienu ražotāju, kas varētu uzrādīt savām moduļu mājas konstrukcijām visus trīs aprēķinus katram siltināmajam elementam saskaņā ar LBN prasībām:

  • a) stiprības aprēķins;
  • b) siltumtehniskais aprēķins;
  • c) mitruma režīma aprēķins.

Tāpēc arī nav pārliecības par šādu būvju lietderīgumu, dzīvojot tajās visu gadu.  Domāju, ka Latvijā perspektīvāka ir koka karkasa paneļmāju izgatavošana pēc individuāla projekta.

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

 

Noderīgi un interesanti

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs