• Jūlija darbi puķu dārzā

    Dārzs
    Ilma Nereta
    1. jūlijs, 2020
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Foto: pixabay
    Jūlijs atnāk ar bagātu ziedu klēpi, ļaujot katrai puķei izpausties ar savu īpašo krāsu vai formu. Ļaujies atpūtas brīžiem dārzā un baudi sava darba augļus! Bet nezaudē modrību, jo tieši jūlijā jāuzmana ziedi no kaitēkļiem un sēnītēm.
    • Jūlijs mēdz būt karstākais un sausākais vasaras mēnesis, tādēļ puķu dobes regulāri jālaista, ievērojot katra auga specifiskās vajadzības.
    • Jūlija sākumā rozes sasniedz ziedēšanas kulmināciju, tāpēc regulāri jāizgriež noziedējušie ziedi, lai augi savus spēkus veltītu jaunu dzinumu veidošanai un ātrākai atkārtotajai ziedēšanai. Pēc pirmā ziedēšanas viļņa rozes mēslo ar kādu no pilnmēslojumiem, labs ir šķidrais mēslojumus. Laikus veikta veco ziedu izgriešana un papildmēslošana radīs iespaidu par gandrīz nepārtrauktu rožu ziedēšanu.
    • Šis ir arī liliju ziedēšanas mēnesis. Pat ļoti sausā un karstā laikā lilijas laisti reti, bet, ja šo darbu dari, tad pamatīgi, lai ūdens nokļūtu līdz pat sīpolu saknēm, tomēr jācenšas nesamitrināt lapojumu. Regulāri izgriez un aizvāc noziedējušos ziedus.
    • Arī ziemcietēm (peonijām, dienziedēm, astilbēm, jānīšiem u. c.) un vasaras puķēm izlauz vai izgriez noziedējušos ziedus un ziedkopas. Veco ziedu izgriešana ne tikai uzlabo puķu kopskatu, bet ļauj novirzīt auga spēkus jaunu ziedpumpuru veidošanai un sekmē ilgstošāku ziedēšanu. Stādījumus papildus mēslo ar kompleksajiem minerālmēsliem, viengadīgās (vasaras) puķes nelielās devās mēslo līdz 3 reizēm mēnesī.
    • Ierobežo ziemcietes, kuras strauji izplešas ar dzinumiem, – laimiņus, monardas, zeltenes, ložņu cekuliņus, vīgriezes, sūrenes, panātres, maijpuķītes, kapmirtes un citas.
    • Ja nav paspēts, jūlija sākumā izroc hiacintes un tulpes. Izraktās un izžāvētās sīpolpuķes notīri un noliec uzglabāšanai sausā telpā līdz to stādīšanai rudenī.
    • Dālijām un, ja nepieciešams, arī citām liela auguma ziemcietēm (delfīnijām, kurpītēm, sudrabsvecēm) pieliec balstus, lai tās spēcīgā vējā vai negaisā nesagāztos.
    • Sēj divgadīgās puķes – studentu neļķes, uzpirkstītes, kāršrozes, pulkstenītes, atraitnītes, neaizmirstules un citas.
    Jūlijā augiem mēdz parādīties dažādas sēņu slimības – miltrasas, pelēkā puve, rūsa un citas. Tāpat šajā laikā mēdz lielā daudzumā savairoties laputis, tīklērces, smecernieki un citi kaitēkļi.
    • Aizsardzībai izmanto dabiskos augu aizsardzības līdzekļus – ķiploku, kosu, biškrēsliņu, nātru, struteņu uzlējumus. Nopietnāku infekciju gadījumos lieto atbilstošu ķīmisko augu aizsardzības līdzekli. Pret neīsto miltrasu der fungicīdi Revus 250 SC, Emin dārzam Revus 250 SC un Previcur Energy. Pret laputīm un un tīklērcēm der insekticīdi Mavrik Vita, Emin dārzam Mavrik Vita un NeemAzal-T/S.

    0 komentāri

    Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

    Pievienot komentāru

    Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

    Satura mārketings

     

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē