• Gods vienam ziedam

    Māja
    Gunta Šenberga
    Gunta Šenberga
    22. novembris, 2018
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Foto: Ieva Andersone
    Ziema ir ļoti piemērots laiks, lai novērtētu un izceltu viena vienīga zieda skaistumu. Ideja griezto ziedu kompozīcijai, kas priecēs ilgāku laiku.

    Konsultē  Agra Maulāne, floristikas meistare

    ZARI NO DĀRZA

    Janvāra dārzā puķes nezied, toties daudzu koku un krūmu kailie dzinumi ir pašā ziemas krāšņumā. Dažādu resnumu zarus sagriež gabaliņos un, liekot cieši citu pie cita, piepilda ar tiem vāzi. Zaru gabaliņi reizē būs gan balsta jeb karkasa konstrukcija ziediem, gan arī izteiksmīga kompozīcijas daļa. Var griezt vienāda garuma gabaliņos, bet interesantāk, ja tie ir gan īsāki, gan garāki un pa starpu arī kāds pavisam garš un izlocīts. Ja trauks ir caurspīdīgs, spēlēsies ne tikai tas, kas redzams virs malām, bet arī dzinumu krāsa vāzes iekšpusē. Ja zari ir svaigi, pāris nedēļās tiem izplauks arī lapiņas. Puķes pa šo laiku jau būs noziedējušas – tās jāizņem vai vietā jāieliek citas.
    Katras sugas koksnei griezuma vietā ir savs tonis, un vāzē ar to var spēlēties.

    Krāšņo zaru top 3
    • Grimoņi, protams, ir viskošākie – no spilgti dzeltena un zaļa līdz dažādiem sārtā un sarkanā toņiem, pat gandrīz melni.
    • Kārkli un vītoli – dzelteni, dažādu toņu pelēki un tumšsarkani.
    • Ievas – sarkanīgi brūnas, turklāt patīkami rūgteni smaržo ne tikai ievu ziedi, bet arī svaigi griezti zari.

    PUĶES NO VEIKALA vai puķupoda

    Īpaši piemērotas šādām kompozīcijām ir puķes, kas vāzē dzīvo ilgi:
    • antūrijas vai spatifīlas zieds;
    • orhidejas (falenopša zieds no paša mājas palodzes kopā ar visu vāzi un kompozīciju būs personiskāka dāvana nekā vienkārši veikalā nopirkts pods ar to pašu falenopsi);
    • protejas, kas vairāk līdzinās sausziedēm.

    VĀZE

    Gluži vienalga, vai tā ir liela vai maza, augsta un stāva vai zema un plakana, caurspīdīga stikla vai necaurredzama māla, apaļa vai stūraina. Svarīgi, lai tai būtu puslīdz taisnas, vertikālas sienas, kas zaru gabaliņus noturēs stāvus. Vāzes augstumam un zaru garumam jābūt saskaņā – zems, horizontāls trauks nespēs stāvus saturēt pārāk daudz garu zaru.
    Neaizmirsti katru dienu vāzē papildināt ūdeni, jo daudzie zari to ātri izdzer.

    NODERĪGI PALĪGI

    Šķēres vai zāģis. Šķēres vajadzīgas, lai dzinumus sadalītu gabaliņos. Jo resnāki zari, jo labākas šķēres vajag, – lai griezums būtu glīts, bet zara gals nesaspiests. Ja nav labu šķēru, labāk zāģēt ar zāģīti. Gumija. Šādi – ar zaru gabaliņiem – var piepildīt arī krietni lielu, zemu trauku un paretam starp tiem izlikt puķes. Taču, kamēr trauks vēl patukšs, zarus ir grūti savaldīt un noturēt stāvus. Lai vieglāk un ērtāk, tos pa saujai saliek kopā un apņem ar gumiju. Kad trauks piepildīts, gumijas noņem. Mēģenes. Ja zari ir klāti ķērpjiem, labāk tos likt stikla traukā bez ūdens – skaistie ķērpju raksti būs labi redzami, bet sadrūpot nepadarīs ūdeni netīru. Puķes vajadzībām tad starp zariem var ieslēpt mazu, taisnu trauciņu ar ūdeni, piemēram, zāļu pudelīti, mēģeni, kādās puķu veikali saņem un dažkārt arī pārdod orhideju ziedus. Ļoti noderīga var izrādīties arī laboratorijas analīžu mēģene.

    0 komentāri

    Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

    Pievienot komentāru

    Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

    Satura mārketings

     

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē