Kā apkarot suņu sēnes?

Suņu sēnes
Jūlija Vilcāne
28. maijs
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: No izdevniecibas Žurnāls Santa arhīva
Mitrā vietā aši vien saaug suņu sēnes. Kā no tām tikt vaļā, konsultē agronome un mikrobioloģe JŪLIJA VILCĀNE.

Atvedot trūdiem bagātu augsni, bieži gadās, ka tā satur sēņu sporas un micēlijus. Ne vienmēr šīs sēnes ir kaitīgas, bieži vien tās rada tikai kosmētisku defektu, bet gadās arī, ka sēnes izraisa, piemēram, tūjām vai citiem kokaugiem sakņu trupi (it sevišķi, ja atvestajā augsnē bijis daudz sakņu, koka daļu, šķeldas daļu) vai, piemēram, tā sauktos raganu riņķus jeb zāliena pelējumu, kad sēne bojā zāli un tā izkrīt pleķiem.

Ko var darīt? Kaļķot. Sēnēm labāk patīk viegli skāba augsne, savukārt, augsni kaļķojot, palielinās citu organismu aktivitāte un rodas lielāks līdzsvars, sēnēm grūtāk dominēt un būt vienīgajām. 

Var lietot kādu no mikrobioloģiskajiem līdzekļiem, piemēram, Biomiksu vai Subtimiksu no Bioefekta sērijas, to izbārstot un ierušinot vai salaistot augsni vietā, kur sēnes aug visvairāk. Smagā artilērija ir Prestop  – sēne Gliocladium catenulatum, kas reģistrēta kā augu aizsardzības līdzeklis un izteikti samazina citu nelabvēlīgo sēņu ietekmi. Tātad pulveri iemaisa ūdenī un salaista augsni. Ar 100 g iepakojumu pietiks 10–20 m2 apstrādei. Prestop samazina arī raganu riņķus, kas varētu būt traucējoši tur, kur ļoti nozīmīgs ir zāliena dekoratīvais izskats.

Svarīgi arī, lai augsne būtu irdena, aerēta un nebūtu sablīvējusies, kas dažkārt gadās, izmantojot atvesto zemi ar māliem.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

 

Noderīgi un interesanti

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs

Santa+