Kas februārī jādara dārzeņu dobē?

Darbi februārī
Solvita Zeipiņa
10. februāris
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Dārza darbiem var gatavoties jau februārī. Proti, šajā laikā var plānot un iegādāties sēklas, salabot siltumnīcu, un jau pienācis laiks arī sēt tomātus, papriku, agros kāpostus, sakņu seleriju un puravus. Apkurināmā siltumnīcā jau februārī var sēt lapu salātus un redīsus.

Gatavojies lielajam sēšanas laikam

Laikus izšķiro, pārbaudi agrāk iegādātās sēklas un izveido sarakstiņu, kādas vēl nepieciešamas. Iepazīsties ar pieejamo šķirņu klāstu. Izplāno dārza shēmu tā, lai ievērotu augu maiņas principus. Veselīgas un labas ražas ieguvei ieteicams vismaz trīs gadus neaudzēt vienā vietā vienas sugas vai radniecīgas sugas dārzeņus. Ja nepieciešams, salabo neapkurināmo siltumnīcu. Vēlāk nebūs laika!

Sāc sēt un audzēt dēstus

Apkurināmās siltumnīcās sēj agros pavasara dārzeņus, piemēram, lapu salātus un redīsus. Dēstiem sēj papriku un tomātus. Paprika ir lēnaudzīga, to nepieciešams sēt visagrāk. Dēsti izaug 45–60 dienās atkarībā no diennakts temperatūras un apgaismojuma. Tomātu dēstu audzēšanas laiks atšķiras no to paredzētās audzēšanas vietas – siltumnīcā vai uz lauka. Agri (februārī) sēto tomātu dēsti izaug vidēji 50 dienās, vēlāk sētie 30–35 dienās. Svarīgi ievērot nepieciešamo temperatūras režīmu kvalitatīvu stādu ieguvei: līdz uzdīgšanai 24–30 grādi, līdz piķēšanai 20 grādu dienā un 18 grādu naktī, pēc piķēšanas 18–19 grādu dienā un 15–17 grādu naktī. Noteikti nepieciešams nodrošināt optimālu apgaismojumu – palodzes gaisma nav pietiekama, lai izaudzētu labus tomātu stādus, īpaši, ja ir vēls pavasaris un nevar laikus izstādīt. Dēstu audzēšanu sāk aptuveni mēnesi pirms paredzamās stādīšanas.

Dēstiem sēj sakņu selerijas un puravus. Sēj agros kāpostus, no kuriem ražu paredzēts iegūt ap Jāņiem.

Ja pagrabā glabā mātesaugu materiālu, no kura šajā gadā vēlies iegūt sēklas, pārbaudi to veselību, atlasi bojātos.

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

 

Noderīgi un interesanti

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs