Kas decembrī jādara augļu un ogu dārzā?

Darbi decembrī
Ilze Grāvīte
2. decembris, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: pixabay
Kārtīgam dārza kopējam šajā laikā dārzā vairs nevajadzētu darīt neko, jo viss jau ir paveikts. Taču tas nebūt nenozīmē, ka dārzu nevajag ik pa laikam apraudzīt.
  • Sausos rudeņos dažkārt šajā laikā ir jāsalaista augsne, lai pasargātu saknes, kas mitrā augsnē salst mazāk. Taču citreiz mitrums ir tik pārmērīgs, ka rada bažas par koku ziemošanu. Ja, sākoties salam, koku un krūmu tuvumā stāv ūdens, tas var būt par iemeslu to izsalšanai. Šādā gadījumā, ja vien tas iespējams, jāmēģina izveidot ūdens noteci.
  • Mulčējumu uz apdobēm liec jaunajiem kokiem, ar to nevar pārspīlēt. Ja mulča nav uzlikta, bet sākas kailsals, jāmulčē tūlīt, jo, kailsalam pieņemoties spēkā, saknes apsals. Ja mulčēsi stipri sasalušu augsni, sals sakņu zonā ies dziļumā – iespējams, tad bojājumi būs vēl būtiskāki.
  • Ja augsne nav sasalusi, bet uz tās uzkrīt biezāka sniega kārta, ap augļu koku stumbru sniegu paroc nost, lai nesutina mizu. Īpaši svarīgi tas ir kauleņkokiem, kā arī svešzemju ienācējiem tavā dārzā.
  • Ja augļu kokiem nav paspēts nokaļķot stumbrus, bet laika apstākļi tādi, ka pa dienu spīd saule, bet naktī ir spalgs sals, stumbrus vari aptīt ar agrotīklu, jo sala laikā kaļķot nedrīkst.
  • Ja pavasarī būs vēlme potēt augļu kokus, tad īsi pirms sala sagriez potzarus, ņemot labi nobriedušus, viengadīgus dzinumus, ideālā variantā no saules puses. Potzarus nevajadzētu ņemt no ūdenszariem. Kauleņkoku potzarus negriez pēc sala, jo tie tad varētu būt apsaluši, ko pēc skata grūti noteikt.

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

 

Noderīgi un interesanti

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs