Kas aprīlī jādara dārzeņu dobē?

Darbi aprīlī
Solvita Zeipiņa
6. aprīlis
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: pixabay
Vēl ir laiks iesēt agros dārzeņus siltumnīcā, bet nu jau arī vari audzēt stādus vēlākai ražai. Iespējams, jau augsne būs iesilusi, lai sētu āra dobēs.
  • Vēl vari turpināt neapkurināmā siltumnīcā platības apsēt ar agrajiem dārzeņiem – salātiem, dillēm, redīsiem, rukolu, lapu sinepēm. Tāpat vari sēt stādiem kāpostus, puķkāpostus, kolrābjus, garšaugus un, ja ir pietiekami iesilis, mēneša beigās sākt sēt podiņos ķirbjaugus.
  • Uz palodzes vai apkurināmā siltumnīcā podiņos iesēj arī dažas meloņu sēklas. Pēc 30–40 dienām jaunos stādiņus varēsi dēstīt neapkurināmā siltumnīcā un, pareizi kopjot, rudenī baudīt ražu.
Mēneša beigās podiņos sēj ķirbjaugus.
  • Apkurināmās siltumnīcās ir aktīvākais iepriekš iesēto augu dēstu piķēšanas laiks.
  • Ar nepacietību visi gaida, kad nokusīs sniegs un augsne būs pietiekami apžuvusi, lai jau ierīkotu pirmās dobītes. Ja ir piemēroti apstākļi, dobēs iesēj redīsus, burkānus, kāļus, galda bietes, sīpolus. Arī salātus, spinātus, pupas – ja augsne ir pietiekami iesilusi. Aukstās naktīs tos pārklāj ar plēvi.
  • Zirņu sēklu dīgšanai nepieciešams mitrums, tādējādi agra sēja to var nodrošināt. Tomēr jāievēro mērenība, lai mitrums nesekmētu augu slimību izplatību. Zirņi ir aukstumizturīgi, to sēklas sāk dīgt jau plus 1–2 grādos. Sadīgšana notiek diezgan ātri, un to dīgsti pacieš pavasara salnas līdz mīnus 5–7 grādiem.  Ja vēlies labāku ražu, pirms sējas sēklas apstrādā ar nitragīnu.
  • Burkāniem nepieciešama ar mitrumu nodrošināta, dziļi sastrādāta augsne. Burkānu sēklas sāk dīgt plus 3–4 grādu temperatūrā, tomēr optimālā dīgšanas temperatūra ir plus 17–20 grādu. Dīgsti pacieš līdz mīnus 3 grādu salu. Burkānu šķirņu daudzveidība ir ļoti plaša, tāpēc izvērtē, kādam mērķim vēlies tos audzēt: svaigam patēriņam, pārstrādei vai uzglabāšanai. Lai ražu iegūtu ātrāk, vari iegādāties iediedzētas sēklas.
  • Galda bietes ir aukstumizturīgas, tās sāk dīgt jau plus 5–6 grādu temperatūrā, tomēr sējot augsnes temperatūrai būtu jāsasniedz plus 8–10 grādi. Biešu augšanas laikā optimāla temperatūra ir plus 15–25 grādi. Lai gan bietes iztur salu, tomēr to dīgsti ir ļoti jutīgi pret salnām.
  • Sīpoli ir aukstumizturīgi, to sēklas dīgst plus 3–5 grādu temperatūrā, tomēr optimāla sīpolu dīgšanas temperatūra ir plus 18–20 grādu, dīgsti iztur salu līdz mīnus 3 grādiem. Arī sīpoliem iespējams iegādāties iediedzētas sēklas, lai iegūtu agrāku ražu un to dīgšana būtu izlīdzinātāka.
  • Ja gribi jau Jāņos ēst savus kartupeļus, aprīļa sākumā atlasi sēklai nepieciešamo stādāmo materiālu un liec diedzēties un apzaļumoties. Tad atkarībā no laikapstākļiem aprīļa otrajā pusē vietās, kur zeme iesilusi, stādi agros kartupeļus. Ja augsne ir par vēsu, to iepriekš ar plēves segumu sasildi.
  • Aprīļa beigās vari stādīt arī vasaras ķiplokus.

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

 

Noderīgi un interesanti

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs