Šobrīd lietus dēļ Latvijas dārzos ekstrēmi augsts ābeļu kraupja infekcijas risks

Lietaino laika apstākļu dēļ Latvijas dārzos pastāv ekstrēmi augsts ābeļu kraupja infekcijas risks, liecina informācija Valsts augu aizsardzības dienesta (VAAD) mājaslapā.
Dārzs
Ziņu aģentūra LETA
28. maijs

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock

VAAD vērš augļkopju uzmanību Latvijas Lauksaimniecības universitātes Augu Aizsardzības zinātniskā institūta brīdinājumam par ābeļu kraupja askusporu izlidošanas gaitu.

Saskaņā ar prognozēm, bagātīgie nokrišņi šajā nedēļā palielina ābeļu kraupja infekcijas risku ābeļdārzos. Prognoze rāda, ka visos novados, kur uzstādītas meteoroloģiskās stacijas, ir ekstrēmi augsts infekcijas risks. Limbažu un Kocēnu novados augsts infekcijas risks tika sasniegts jau 26. maijā, Bauskas, Viesītes, Tukuma, Rēzeknes, Beverīnas, Saldus un Viļakas novados infekcijas riska vērtība ir augsta, sākot no 27. maija pēcpusdienas.

VAAD atgādina, ka papildus informāciju par ābeļu kraupja bioloģiju un ierobežošanas pasākumiem var atrast VAAD kaitīgo organismu datu bāzē, kā arī sēkleņkoku (ābeļu un bumbieru) integrētās augu aizsardzības kultūrspecifiskajās vadlīnijās.

VAAD nodrošina valsts fitosanitāro drošību, veicot efektīvus uzraudzības pasākumus, lai valsti pasargātu no bīstamām augu slimībām un kaitēkļiem, un nodrošina augu un augu produktu eksportu.

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs