Kādas upenes šogad stādīt?

Kuras ir saldas, lielas, izturīgas upeņu šķirnes? Un kur tādas varētu iegādāties Jūrmalas, Rīgas apkārtnē? Atbild Dārzkopības institūta vadošā pētniece Valda Laugale.
Ogulāji
Valda Laugale
16. marts

Drukāt

Saglabāt

Foto: no izdevniecības žurnāls Santa arhīva

No upeņu šķirnēm ar agru ogu ienākšanās laiku, kas veido lielas un saldas ogas, audzēšanai var ieteikt šķirni Seļečenskaja, kurai ir arī laba ziemcietība, izturība pret slimībām un ražība. Vienīgi šai šķirnei var būt problēmas ar pumpuru ērci – ja apkārtnē tā ir izplatīta, tad var ātri inficēt. Lielas un garšīgas ogas ir arī šķirnei Detskoseļskaja, taču tā ir ieņēmīga pret miltrasu.

No šķirnēm ar vidēju ogu ienākšanās laiku ar lielām un saldām ogām izceļas Veloi, Bagira, Intercontinental, Zagadka, Sozvezdije.

Garšīgas, bet nedaudz sīkākas ogas ir arī šķirnēm Triton un Belorusskaja sladkaja. Izturīgākās pret slimībām un kaitēkļiem no minētajām šķirnēm ir Veloi un Intercontinental.

No vēlajām upeņu šķirnēm saldas un lielas ogas ir šķirnei Ļentjai, kurai gan ir vidēja izturība pret slimībām un pumpuru ērci.

Maijā upenes ir jau saplaukušas, tādēļ pašlaik labāk stādīšanai izvēlēties podotos stādus vai arī stādīšana jāatliek uz rudeni. Stādi pēc iestādīšanas kārtīgi jālaista – vismaz mēnesi, kamēr tie iesakņojas. Lai augsnē labāk saglabātos mitrums, pēc apliešanas uzber mulču – neitralizētu kūdru, kompostu, šķeldu vai priežu mizas.

 SOZVEZDIJE

 SEĻEČENSKAJA

Kur nopirkt stādus?

Latvijā izaudzētos stādus Rīgā un tās apkārtnē var iegādāties:

  • Jāņa Aldermaņa dārzniecībā (Rīgā, Biķernieku ielā 2),
  • stādu placī Liepas (Rīgā, Beberbeķu ielā 58),
  • kokaudzētavā Bulduri (Egļuciemā, Babītes pagastā, Babītes novadā),
  • arī lielveikalos Depo un citur.

Sīkāku informāciju par Latvijas stādaudzētavām vari meklēt Stādu audzētāju biedrības mājaslapā stadi.lv.

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs