• Šobrīd

  weather img

  Rīga +16°C Skaidrs, Z vējš, 0 m/s

  UZVARI CĪŅĀ AR BLAUGZNĀM

  Ziemassvētki pandēmijas laikā – kā pareizi sagatavot dāvanu sūtīšanai

  Dāvanas
  13. decembris, 2020
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Unsplash
  Šogad Ziemassvētku laiks noritēs citādāk, nekā ierasts. Arī vienai no svētku tradīcijām – tuvinieku un draugu iepriecināšanai ar dāvanām, būs jāmeklē jaunas alternatīvas, jo dāvanas klātienē drošības un veselības apstākļu dēļ pasniegt nebūs iespējams.

  Viens no veidiem, kā tomēr iepriecināt draugu Ziemassvētkos varētu būt šo dāvanu nosūtīt. Taču kas jāņem vērā, gatavojot dāvanu, iespējams, tālam ceļam?

  Iepakojums

  Atkarībā no sūtījuma lieluma un satura, jāizvēlas piemērotākais iepakojums. Visbiežāk tā ir kartona vai plastmasas kaste vai polietilēna maiss.

  Ja sūtījuma saturs ir neplīstošs, pietiks ar maisu, kas cieši aizvērts, vai plānāka materiāla kasti. Trauslākiem sūtījumiem nepieciešama kartona kaste ar vairākiem slāņiem.

  Neatkarīgi no iepakojuma veida – kastes vai maisa, tas ir pilnībā jāaizlīmē. Tam ieteicams izmantot izturīgu līmlenti, pārsienot to vismaz trīs slāņos augšā, apakšā un no sāniem, lai tā nevarētu atvērties vaļā.

  Drošības slānis

  Vieglākais veids, kā trauslu preci pasargāt sūtīšanas laikā, ir ietinot to burbuļplēvē. To iespējams iegādāties saimniecības preču veikalos un tā nav īpaši dārga. Tajā var ietīt stikla, keramikas vai cita plīstoša materiāla izstrādājumus. Ja sūtījumā ir vairākas plīstošas lietas, tad tās ieteicams ietīt atsevišķi, lai ceļa laikā tie nesaskartos un nerastos bojājumi. Amortizējošo materiālu nepieciešams sūtījumam no visām pusēm – augšā, apakšā un sānos.

  Risku paredzēšana

  Ja sūtiet priekšmetus, kas satur šķidrumu, nepieciešams tos ielikt plastmasas maisiņā un tad likt kastē. Svarīgs ir arī priekšmeta novietojums. Tas jānovieto kastē uz augšu. Arī mazus nieciņus drošāk ievietot papildus mazākā maisiņā. Savukārt apģērbu var sūtīt maisos, taču ir  būtiski tos nepārpildīt, lai tie nesaplīstu.

  Tāpat jāpievērš uzmanība maisa kvalitātei – tam ir jābūt izturīgam, lai saskarē ar citiem sūtījumiem tas nesabojātos.

  Gadījumā, ja šaubies, vai ir izdevies novērst visus potenciālos riskus sūtījuma drošai piegādei, sūtījumu kurjeri piedāvā iespēju par papildu samaksu paku apstrādāt manuāli, neizmantojot konveijeru sūtījuma šķirošanai.

  Bez tukšumiem!

  Svarīgi, lai sūtāmajā kastē nebūtu tukšumu un priekšmeti nevarētu kustēties tās iekšienē. Tam var izmantot papīru, avīzes, burbuļplēvi, audumu. Trauslus priekšmetus vēlams novietot kastes centrā, apkārt aplikt kastes pildījumam paredzēto materiālu.

  Precīza pavadlapa

  Pēdējais un vissvarīgākais solis ir pareiza pavadlapas noformēšana, lai sūtījums veiksmīgi nonāktu pie saņēmēja. Sūtījuma pavadlapai ir jābūt kārtīgi uzlīmētai uz iepakojuma, lai to var salasīt.

  Ja tiek sūtīts šķidrums vai cita prece, kam būtiski neatrasties kājām gaisā, pavadlapu ieteicams līmēt kastes augšpusē.

  Ja sūtīšanai tiek izmantota kaste, kas jau reiz ir izmantota, jāpārliecinās, vai ir aizklāta ar iepriekšējo sūtījumu saistītā informācija – vecie svītrkodi un adreses. Ja tiek sūtīts šķidrums vai cita prece, kam būtiski neatrasties kājām gaisā, pavadlapu ieteicams līmēt kastes augšpusē.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+