• Šobrīd

  weather img

  Rīga -5°C Mākoņains, DA vējš, 2.57 m/s

  «Viņa man ar roku aizspieda muti.» Liepājā sadurtā skolotāja atklāj baisas detaļas par notikušo

  Skandāls
  Ilze Anna Vītola
  5. oktobris
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Ilze Elizabete Romančenko
  Foto: No personiskā arhīva
  Ilze Elizabete Romančenko
  Ilze Elizabete Romančenko ir Liepājas skolotāja, par kuru uzzināja visa Latvija, – audzēkne viņu sadūra ar astoņiem dūrieniem, nazim skarot plaušas. Diena, kad runājam, Liepājā ir saules pielieta, debesis un jūra – dzidri zilas. Ilze veras tālumā, kur jūra satiekas ar debesīm. Balss ir noteikta, tikai brīžiem tā ietrīcas, aizlūst, un Ilze raud.

  Jau pusaudzes gados apkārtējie Ilzei teikuši: tev jākļūst par skolotāju! Ja skolā kādam mācībās kaut kas nav bijis skaidrs, Ilze vienmēr bijusi tā, kas mācējusi paskaidrot. Pabeigusi studijas Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas Rokdarbu nodaļā, pēc tam Liepājas Pedagoģiskajā akadēmijā (tagad Liepājas Universitātē) studējusi tolaik tik populāro datordizainu, bet ātri vien sapratusi, ka tā nav viņas īstā profesija.

  Mainījusi studiju programmu un ieguvusi profesionālā bakalaura grādu mākslā ar pedagoga kvalifikāciju. Sākusi strādāt Liepājas Mākslas vidusskolā par skolotāju un par Bērnu mākslas skolas vadītāju. Un stingri nolēmusi – ja izdosies maģistrantūrā iestāties budžeta grupā, studēs. Ilzes vecākajai meitai tolaik bijis tikai gads, un tagad viņa saka: «Bakalauru un maģistru mēs ieguvām kopā.» Tagad Ilze ir izglītības zinātņu maģistre pedagoģijā. 

  Friča Brīvzemnieka iela, kur atrodas Ilzes mākslas studija, ir šķērsiela pilsētas centrā, netālu no Rožu laukuma, pavisam tuvu Lielajam dzintaram un Liepājas Universitātei. Ilzes audzēkne pie studijas durvīm klauvējusi pusstundu pirms meistarklases sākuma.

  Presē minēts, ka uzbrucēja Ilzei teikusi kuš. «Tas ir vārds, ko nekad mūžā vairs negribu dzirdēt!

  Tas nebija vienkārši kuš!, tas bija kuššš!, iečukstēts ausī, piebāžot klāt seju. Tik pretīgs kuš

  Kliedzu, cik vien skaļi varēju. Kad viņa man ar roku aizspieda muti, iekodu rokā. Uzbrucēja it kā nedaudz atjēdzās, bet tik un tā mani zvetēja ar nazi. Turpināju kliegt, pietrausos kājās no tā stāvokļa, kādā biju pakritusi, un ar viņu uz muguras, pati asiņojoša kaut kā tiku līdz ārdurvīm.»

  Visu rakstu lasi portālā Santa+ vai žurnāla Ieva jaunākajā numurā!

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+