• Šobrīd

  weather img

  Rīga 0°C Daļēji apmācies, A/DA vējš, 2.06 m/s

  IZPROT TAVAS SĀPES

  VIDEO: Pianista Andreja Osokina muzikālais sveiciens izcilā poļu komponista Friderika Šopēna jubilejā

  Kultūra
  16. decembris, 2020
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Pianists Andrejs Osokins
  Foto: Artūrs Kondrāts
  Pianists Andrejs Osokins
  2020. bija ne tikai pandēmijas, bet arī divu izcilu pasaules klasiskās mūzikas lielmeistaru – Friderika Šopēna un Ludviga van Bēthovena – jubilejas gads.

  Neskatoties uz to, ka klasiskajai mūzikai šis bija ļoti sarežģīts gads un daudzus Šopēna un Bēthovena jubilejai veltītus koncertus nav bijis iespējams īstenot, tomēr mūziķi visā pasaulē, arī pianists Andrejs Osokins, meklē radošus ceļus, kā sasniegt savus klausītājus un dot mūzikai iespēju dzīvot. Sadarbībā ar Polijas Republikas vēstniecību Latvijā tapis Friderika Šopēna jubilejai veltīts projekts – muzikāls sveiciens, kas, virtuāli apceļojot visu pasauli, sasniegs izcilā poļu komponista mūzikas cienītājus un atgādinās par nemainīgām vērtībām.

  “Ir ārkārtīgi svarīgi virtuālajā vidē, kur ir tik daudz biedējošu un traģisku ziņu, ar mākslu un mūziku sniegt cilvēkiem arī skaistumu, dvēseliskumu un harmoniju. Šis projekts sniedz cerību, ka mēs izturēsim un ka tieši mūzika un māksla ir tās vērtības, kas dos mūsu dvēselēm spēku. Šopēna mūzikā ietverts viss, kas man šķiet tik būtisks – nevaldāms temperaments, smalkums, dvēseliskums, stihiskums un maigums, asprātīgums, dejiskums un elegance. Viņa melodijās var klausīties mūžīgi. Šķiet, tik daudz laika pagājis, bet cilvēka daba un dvēsele ir nemainīga,” atklāj pianists Andrejs Osokins.

   

  “Aizejošais 2020. gads mums visiem ir bijis grūts. Mums jāstājas pretī daudziem izaicinājumiem, mums tiek liegtas tik daudzas iespējas. Tomēr, par spīti visam, vēlos uzsvērt, ka šis gads kārtējo reizi ir iekustinājis mūsos snaudošās radošuma dzīles. Pateicoties projektam “Muzikāls sveiciens”, kas tika sagatavots sadarbībā ar izcilo latviešu pianistu Andreju Osokinu, mēs, neskatoties uz pandēmiju, varam jūs sasniegt ar Friderika Šopēna mūzikas palīdzību. Lai tā nes jums cerības stariņu! Tieši tāpat, kā pirms daudziem gadiem šī mūzika uzmundrināja brīvību alkstošus poļus, lai tā arī šodien iedvesmo un vēstī par labāku nākotni, pat ja mums tā vēl būtu nedaudz jāpagaida,” Polijas Republikas pagaidu pilnvarotā lietvede, konsule Malgožata Hejduka-Gromeka.

  Video sveicienā dzirdamas Friderika Šopēna liriskā un sapņaini maigā “Noktirne” un “Etīde”, kas pēc pianista domām atspoguļo cilvēka traģisko cīņu ar stihiju, kas vainagojas ar uzvaru. Video veidojuši Kaspars Kambars un Ainārs Krauklis, ierakstu veicis skaņu režisors Aleksandrs Volks. Video tapis Klavieru salonā @152 uz Yamaha koncertflīģeļa.  

   

   

   

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+