Vai slimo vecāku kopšanu ieskaita darba stāžā?

Padomi
Ievas Padomu Avīze
Ievas Padomu Avīze
13. decembris, 2020
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Gribu noskaidrot, vai pēc 80 gadu vecuma, kad cilvēks paliek bezspēcīgs un nevarīgs, ir kāds atbalsts no valsts materiālā ziņā, neskaitot pensiju, lai varētu saņemt aprūpes pakalpojumus savā dzīvesvietā. Un vēl. Vai dēlam vai meitai par mammas aprūpi pienākas kāda piemaksa? Vai šo laiku ieskaita darba stāžā?

Atbilstoši sociālās aprūpes jomas atbildības sadalījumam starp valsti un pašvaldībām, par aprūpes pakalpojumu nodrošināšanu dzīvesvietā un institūcijās gādā pašvaldības. Ja seniora funkcionālo traucējumu smaguma pakāpe atbilst invaliditātes noteikšanas kritērijiem, tad viņa ģimenes ārsts sagatavo nosūtījumu Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijai, kas izvērtē cilvēka veselības traucējumus un funkcionālās spējas un lemj par invaliditātes noteikšanu vai atteikumu to noteikt. Vienlaikus ar lēmuma pieņemšanu par invaliditāti vai pēc tā komisija izsniedz atzinumus par īpašas kopšanas nepieciešamību, par medicīniskām indikācijām vieglā automobiļa speciālai pielāgošanai un pabalsta saņemšanai transporta izdevumu kompensācijai, kā arī par asistenta pakalpojuma nepieciešamību. Ja cilvēks atbilst kritērijiem, kas noteikti minēto atzinumu izsniegšanai, tad cilvēks ir tiesīgs saņemt attiecīgo valsts atbalstu: īpašās kopšanas pabalstu (213,43 vai 313,43 eiro mēnesī), pabalstu transporta izdevumu kompensēšanai (79,68 eiro par katriem sešiem mēnešiem) un pašvaldības organizētu, bet valsts finansētu asistenta pakalpojumu. Senioru aprūpei veltītais laiks viņa dēla vai meitas darba stāžā netiek ieskaitīts.

Par pašvaldības piedāvātajiem pakalpojumiem vai atbalstu piederīgajiem senioru aprūpes nodrošināšanā lūdzam interesēties konkrētās pašvaldības sociālajā dienestā.

 

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+