Vai pieņemt naudu no dēla?

Jautājumi & atbildes
Annas Psiholoģija
Annas Psiholoģija
24. aprīlis
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Tagad nereti apspriež, vai pieaugušus bērnus vajag finansiāli pabalstīt vai labāk, lai paši cīnās par sevi. Bet ja ir pretējs jautājums – vai no pieauguša bērna var ņemt naudu? Atbild psihoterapeite INESE PUTNIECE.

Lasītājas jautājums: Esmu palikusi viena, vīra nav jau sen, divi pieauguši bērni. Meita ir bērna kopšanas atvaļinājumā, bet dēls labi pelna un dažkārt iedod kādu lielāku summu arī man. Iztikai jau vēl nopelnu pati, bet tā sanāk arī ceļojumam vai izklaidei ar draudzenēm. Taču redzu, ka vedeklai tas īsti nepatīk. Jūtos vainīga – tas tomēr viņu ģimenes budžets… Ko darīt? Neņemt? Vanda

Komplicēts jautājums! Domāju, ka vienas pareizas atbildes šajā gadījumā nav. Droši vien, ka ir tikai dabiski un saprotami, ja pieauguši bērni, kad sākuši pietiekami pelnīt, var just vēlēšanos finansiāli pabalstīt savus vecākus, sevišķi, ja vecāku ienākumi nav pietiekami cieņpilnai iztikšanai. Neredzu arī neko peļamu, ja, piemēram, bērni uzsauc vecākiem kādu ceļojumu. Nepieņemt naudu šādā situācijā var būt pat otru aizvainojoši.

Būtībā naudai šajā gadījumā ir simboliska nozīme, kaut nevar aizmirst arī tās nominālvērtību. Tas ir stāsts par došanu un ņemšanu, dalīšanos, atbildības un pienākuma izjūtu, un tādā gadījumā tam ir pilnīgi cita jēga.

Turklāt šajā konkrētajā situācijā dēla ienākumi ir pietiekami, lai viņa ģimenes budžets būtiski no tā neciestu. Bet tas nepatīkot vedeklai… Nu, ko! Jāteic, ka jaunā ģimenes locekle ir iekritusi savas greizsirdības un sāncensības valgos. Lielāku skaidrību varētu rast, ja māte ar dēlu šos jautājumus pārrunātu, lai atklātu un mazinātu kādus pieņēmumus par šo, – ko katram no viņiem nozīmē šāda finansiāla atbalsta sniegšana un saņemšana, un kā katrs par to jūtas. Arī par vedeklas reakciju. Jo nebūtu labi, ja situācija pavērstos ņemšu tik un tā, viņai par spīti variantā. Vīrietis tad atradīsies neiespējamas izvēles priekšā, jo abas šīs sievietes viņam ir vienlīdz nozīmīgas, kaut katra savā veidā.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+