SPKC nosaucis tos Rīgas restorānus, pēc kuru apmeklējuma cilvēkiem būtu jāuzmana savs veselības stāvoklis

Aktuāli
Ziņu aģentūra LETA
7. jūlijs, 2020
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Ilustratīvs foto
Foto: Pixabay
Ilustratīvs foto
Covid-19 uzliesmojuma dēļ Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) aicina Rīgā esošo restorānu Aqua Luna un Riviera jūnija beigās apmeklējušos cilvēkus sekot līdzi savam veselības stāvoklim.

SPKC pārstāve Elīna Dimiņa žurnālistiem pastāstīja, ka personām, kuras 27.jūnija vakarā apmeklējušas restorānu Aqua Luna vai 28.jūnija vakarā bijušas restorānā Riviera Rīgā, tuvākās divas nedēļas ir rūpīgi jāseko līdzi savam veselības stāvoklim un Covid-19 raksturīgo simptomu parādīšanās gadījumā jāsazinās ar ārstu vai jāzvana uz vienoto tālruni Covid-19 testa pieteikšanai.

Minētā prasība saistāma ar Covid-19 uzliesmojumu, kā dēļ jau vairākiem cilvēkiem ir konstatēta saslimšana ar vīrusu.

Aizvadītajā diennaktī Latvijā reģistrēti septiņi saslimšanas gadījumi, bet šonedēļ kopumā – jau desmit. 

Pagājušajā nedēļā tika reģistrēti astoņi saslimšanas gadījumi, un pieci no tiem bija ievesti no citām valstīm – cilvēki inficējušies Zviedrijā, ASV, Indonēzijā, Šveicē. Bijuši arī daži sekundāri gadījumi, kad infekcija izplatījusies Latvijas iedzīvotāju vidū.

«Šobrīd ir otrdiena, un šonedēļ jau ir desmit gadījumi. Tas apstiprina, ka pandēmija nav beigusies, jābūt modriem un jāseko epidemioloģiskajai situācijai,» teica Dimiņa.

Saistībā ar šonedēļ konstatētajām saslimstībām epidemiologi ir noskaidrojuši, ka divos gadījumos iedzīvotāji inficējušies ārzemēs – Krievijā un Vācijā. Vēl vienā gadījumā aizvien tiek precizēta informācija un strādāts ar vairākām versijām.

Taču četri gadījumi ir saistīti ar uzliesmojumu. SPKC sestdien sāka strādāt ar vienu inficēšanās gadījumu, apzinot saslimušā cilvēka kontaktpersonas, un tagad izmeklējusi vainagojušies ar septiņu inficētu cilvēku noskaidrošanu.

«Uzliesmojums skaidri parāda, ka pandēmija nav beigusies, tam ir zināmas saistības ar to, ko var novērot ārzemēs,» teica Dimiņa, skaidrojot, ka pieci no aizvadītajā diennaktī konstatētajiem septiņiem gadījumiem ir saistīti ar kopīgiem privātiem izklaides pasākumiem, kas notikuši publiskās vietās.

Dimiņa pastāstīja, ka šajā gadījumā runa ir par cilvēku kompāniju vecumā no 20 līdz 45 gadiem, kuri kopīgi pavadījuši laiku un tādējādi inficējušies. Divi gadījumi uzskatāmi kā sekundāri gadījumi, proti, no vienas personas inficējās cilvēki, kas neapmeklēja pasākumus.

No uzliesmojuma identificētas vēl divas personas, kas tagad uzturas ārpus Latvijas, bet kopā ar minētajiem cilvēkiem pavadīja laiku Latvijā laikā no 26.jūnija līdz 30.jūnijam. Šīs personas savās mītnes zemēs ir veikušas Covid-19 testus, un SKPC gaida to rezultātus.

Minētā cilvēku kompānija trīs dienās apmeklēja dažādas publiskas vietas un restorānus. SPKC šīs vietas ir zināmas, un katra situācija tiek vērtēta atšķirīgi, jo dažādi ir gan riski, gan publisku vietu apmeklētāju skaits, skaidroja Dimiņa.

Nevienam no uzņēmumiem nav noteikti kādi ierobežojoši pasākumi, jo iestādēs tika mēģināts ievērot noteiktos ierobežojošos pasākumus.

«Svarīgi, kā paši apmeklētāji ievēro ierobežojumus pulcējoties,» stāstīja Dimiņa, piebilstot, ka pārējiem šo vietu apmeklētājiem risks ir bijis zems vai ļoti zems.

Ņemot vērā minēto, SPKC aicina cilvēkus, kuri 27.jūnija vakarā apmeklējuši restorānu Aqua Luna, Rīgā, vai 28.jūnija vakarā bijuši restorānā Riviera, Rīgā, rūpīgi sekot līdzi savam veselības stāvoklim un Covid-19 simptomu parādīšanās gadījumā rīkoties atbilstoši SPKC norādījumiem.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+