Sods pienāksies arī aizliegto skaistumkopšanas pakalpojumu saņēmējiem

Ierobežojumi
Ziņu aģentūra LETA
25. februāris
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Par noteikumu neievērošanu, kas aizliedz sniegt skaistumkopšanas pakalpojumus, sods pienāksies arī šo pakalpojumu saņēmējiem, informē Veselības inspekcija (VI).

VI patlaban veic ārstniecības iestāžu pārbaudes, kurās, iespējams, tiek veikti skaistumkopšanas pakalpojumi, kuru sniegšana šobrīd epidemioloģijas ierobežojumu dēļ ir liegta, radot negodīgu konkurenci, norāda VI pārstāve Elīna Ermansone.

Ārkārtējās situācijas laikā, saskaņā ar Ministru kabineta rīkojumu Nr.655, ir aizliegts sniegt skaistumkopšanas pakalpojumus – sejas procedūras, kosmetologa pakalpojumus, lāzerprocedūras, lāzerepilācijas un citus. Liegums attiecas uz skaistumkopšanas pakalpojumu, kurā piedalās divas puses – fiziskā persona kā pakalpojumu saņēmējs un saimnieciskā pakalpojuma sniedzējs.

Inspekcija skaidro, ka pastāv ārstnieciskās procedūras, kuras tiek veiktas līdzīgi kā procedūras skaistumkopšanā, bet ar būtisku atšķirību – tās tiek sniegtas pēc medicīniskajām indikācijām. Un robeža starp šīm procedūrām un manipulācijām ir ļoti precīza – ja pacientam šī procedūra netiks veikta savlaicīgi, cilvēkam iestāsies veselības kaitējums, līdzīgi, kad netiek veikta savlaicīgi operācija vai zoba ārstēšana.

Tāpēc, veicot pārbaudes, inspekcija rūpīgi seko, vai veiktajām procedūrām bijušas medicīniskās indikācijas.

Noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu administratīvā pārkāpuma procesu veic Valsts policija vai pašvaldības policija, kas nozīmē, ka pie jebkura pakalpojumu sniedzēja, tai skaitā ārstniecības iestādes ar vai bez Veselības inspekcijas var ierasties arī Valsts policijas vai pašvaldības policijas darbinieki, lai konstatētu, kā tiek ievēroti noteiktie ierobežojumi.

VI aicina ne tikai pakalpojuma sniedzējus, bet arī visus iedzīvotājus būt atbildīgiem par savu un līdzcilvēku veselību, nepakļaut tos riskam, ņemt vērā, ka arī Latvijā ir reģistrēts lipīgāka vīrusa paveids.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+