Smēķētājiem Rīgā uzstāda izsmēķu savākšanas – balsošanas tvertnes

Vides piesārņojums
Ziņu aģentūra LETA
10. augusts, 2020
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Ilustratīvs attēls
Foto: Pixabay
Ilustratīvs attēls
Smēķētājiem Rīgā divās vietās uzstādītas izsmēķu savākšanas – balsošanas tvertnes, aģentūru LETA informēja izlietotā iepakojuma apsaimniekošanas uzņēmuma SIA Zaļā josta mārketinga vadītāja Laima Kubliņa.

Zaļā josta īsteno sabiedrības informēšanas kampaņu Kas pazūd no acīm, dabā nepazūd, skaidrojot cigarešu izsmēķu kaitīgo ietekmi uz vidi un aicinot neizmest izsmēķus nepiemērotās vietās – zemē, kanalizācijā, ceļmalās vai dabā.

Jaunajās tvertnēs izmetot izsmēķi, smēķētājs var paust savu viedokli par kādu konkrētu jautājumu, piemēram, no kā sastāv cigarešu izsmēķi. Šajā gadījumā piedāvāti divi iespējamie atbilžu variantu – no plastmasas, vai no vates. 

Kampaņas laikā Rīgas ielās drīzumā parādīsies piecas šādas tvertnes, no kurām pirmās jau ir nodotas iedzīvotāju lietošanā pie tirdzniecības centra Galerija Centrs un Mūkusalas Biznesa Centra smēķētāju zonā.

«Tvertnes uzstādīsim smēķētāju pulcēšanās vietās, radot vēlmi un interesi izsmēķi iemest tieši šajā tvertnē, nevis nomest ceļmalā. Lai arī šeit visur izsmēķu savākšanas infrastruktūra ir nodrošināta, tomēr pēc konstatētā izsmēķu apjoma ceļmalās, ūdens notekās vai tuvējos apstādījumos, varam secināt, ka smēķētājiem trūkst pamudinājuma paiet tos dažus metrus līdz tuvējam atkritumu konteineram vai pelnu traukam. Uzstādītās spilgtā dizaina tvertnes ar interesantu jautājumu, kuru laika gaitā regulāri mainīsim, būs stimuls aiznest izsmēķi līdz šai tvertnei, lai ar to paustu savu viedokli,» skaidro Kubliņa.

Kā liecina 2020.gada pavasarī Zaļā josta un Philip Morris Latvia veiktais pētījums, apmēram ceturtā daļa smēķētāju Latvijā regulāri izmet izsmēķus nepiemērotās vietās – kanalizācijas notekās, pa auto logu, vai vienkārši izmet, kur pagadās. Cigarešu filtrs ir gatavots no plastmasas, kas piesūcināts ar smēķēšanas laikā uzkrātajām kaitīgajām vielām, tāpēc ir videi kaitīgs atkritumus, kas dabā bioloģiski nenoārdās.

Filtra materiāls, ārējās vides ietekmē, sadalās mikroplastmasas gabalos, kas turpina piesārņot dabu un apdraud dzīvās būtnes, kas šīs daļiņas lieto uzturā.

Tāpēc ir svarīgi nepieļaut izsmēķu bezatbildīgu izmešanu – tie jāizmet sadzīves atkritumu konteinerā, norāda Kubliņa.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+