Slēgs Vandzenes pamatskolu Talsu novadā

Aktuāli
Santa.lv
Santa.lv
6. jūlijs
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Wikipedia
Talsu novada dome, izvērtējot skolēnu skaita lejupslīdošo dinamiku, pieņēmusi lēmumu no 31. augusta likvidēt Vandzenes pamatskolu.

Talsu novada Izglītības pārvalde informēja, ka pēdējo gadu laikā skolēnu skaits Vandzenes pamatskolā piedzīvojis strauju samazinājumu. Lai arī kopš 2017./2018. gada regulāri aizvadītas tikšanās ar bērnu vecākiem un Vandzenes iedzīvotājiem par to, kā šajā vietā skolu saglabāt, tomēr tas nav nesis gaidītos rezultātus.

Aizvadītajā gadā Talsu novada dome pieņēma lēmumu, nosakot, ka no šī gada septembra, ja bērnu skaits iestādē nepieaugs, skola tiks reorganizēta par sākumskolu un tai tiks pievienota pirmsskolas izglītības iestāde Zīlīte. Tomēr tagad ir skaidrs, ka bērnu skaits ir nepietiekošs, lai nodrošinātu sekmīgu Vandzenes sākumskolas darbību.

Pēc šī brīža datiem nākamajā mācību gadā Vandzenes sākumskolā 1.-6. klašu grupā mācītos ap 13 skolēniem. No tiem divi 1. klasē, divi 2. klasē, trīs 3. klasē, seši 5. klasē, bet 4. un 6. klasē nebūtu neviena skolēna.

Vandzenes pamatskolas skolēnu skaits arī šajā gadā ir strauji samazinājies un tas ir nepietiekams, lai īstenotu pamatizglītības pirmā posma programmu, lai gan pirmsskolas izglītības iestāde “Zīlīte” ir labi apmeklēta. Talsu novada pašvaldības speciālisti vairākkārt tikušies gan ar skolas, gan ar pirmsskolas izglītības iestādes darbiniekiem, gan ar vecākiem, tomēr bērnu skaita pieaugums Vandzenes pamatskolā nav prognozējams.

Vandzenes pamatskolas skolēniem ir iespēja mācības turpināt citās novada skolās.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

 

Privātā Dzīve

Vairāk

Receptes

Vairāk

Veselība

Vairāk

Ieva

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+