• Šobrīd

  weather img

  Rīga -2°C Daļēji apmācies, R/DR vējš, 1.54 m/s

  Ilgas būt uzklausītam

  Psiholoģija
  Anna Peipiņa
  Anna Peipiņa
  Annas Psiholoģija
  Annas Psiholoģija
  2. oktobris, 2019
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  JRT jaunajā izrādē Vēstures izpētes komisija, kas veltīta tā saukto čekas maisu tēmai, var uzskatāmi vērot dažādas metodes, ar kurām šīs iestādes darbinieki vervēja cilvēkus. Tur bija gan draudi, gan šantāža, gan velnišķīga kārdināšana. Taču dažkārt nemaz nevajadzēja tik slīpētus paņēmienus. Izrādās, reizēm lieliski nostrādāja pavisam vienkārša un ļoti cilvēciska lieta. Vēlme parunāties. Ilgas būt uzklausītam. Slāpes pēc uzmanības.

  Profesionāls vervētājs ātri atkoda cilvēkā šo nepiepildīto vēlmi un lieliski to izmantoja. Vispirms informācijas ieguvei, pēc tam arī iepīšanai ziņotāju tīmeklī. Un nevajadzēja ne īpašu draudu, ne šantāžas.

  Laiki mainījušies. Čekas maisi, vismaz pa daļai, izpurināti; kurš un kā mūsdienās vervē aģentus – nezinu, taču skaidrs ir viens: ilgas būt uzklausītam cilvēkos joprojām ir dzīvas. Varbūt pat vairāk nekā agrāk. Jo šobrīd ir tik daudz iespēju izteikt savu viedokli kaut vai sociālajos medijos, ka brīžam šķiet – visi runā, bet neviens neklausās. Visi grib izteikties, neviens negrib uzklausīt.

  Esmu dzirdējusi stāstu par taksometra vadītāju (sievieti), kurai ir neparasts klients. Viņš izsauc viņu ne tāpēc, lai nokļūtu no punkta A uz punktu B, bet vienkārši tāpēc, lai parunātos. Protams, par to gatavs maksāt atbilstoši tarifam. Nekādu divdomību, tiešām tikai parunāties.

  Īsti nezinu, vai šī sieviete māk lieliski uzklausīt vai arī cilvēkam vienkārši nav neviena, kam pakratīt sirdi, bet, jā, viņš par to ir gatavs maksāt.

  Reiz kādā ballītē sen nesatiktam jaunības laiku paziņam tā starp citu pajautāju: «Kā tad ir, vai tu jūties laimīgs?» Jautājums tiešām nebija domāts sevišķi nopietni – kāda gan nopietnība, kad ballīte jau pāri pusei? Taču viņš pēkšņi ieturēja pauzi, ielēja man glāzē vīnu un pamazām sāka stāstīt par… par visu ko. Biju pavilkusi diega galu neizrunātu, neuzklausītu pārdomu kamolam.

  Tā ka esiet uzmanīgi, kādam pajautājot, kā viņam klājas. Var gadīties, ka cilvēks jums tiešām sāk stāstīt. Mēs visi gribam tikt uzklausīti. Gribam justies uzklausīšanas vērti.

  Jo vispār jau tādi arī esam.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+