Prokurora amata pretendentiem kritiski zemas zināšanas, lielākā daļa nespēj nokārtot vispārējo zināšanu testu

Aktuāli
Ziņu aģentūra LETA
27. augusts, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Pixabay
Pagājušajā nedēļā tāpat kā šī gada sākumā vispārējo zināšanu testu nav nokārtojusi lielākā daļa prokurora amata pretendentu.

Informācija prokuratūras mājaslapā liecina, ka vispārējo un juridisko pārbaudījuma pirmajai kārtai bija pieteikušies 97 pretendenti, no tiem 15 testu nekārtoja.

Līdz ar to testu pildīja 82 jurista kvalifikāciju ieguvušas personas, no kurām to nenokārtoja 56 pretendenti.

Pārbaudījuma otrajai kārtai tiek virzīti tie pretendenti, kuru zināšanas līmenis nebija zemāks par 30 punktiem. Augstākais rādītājs bija pretendentam, kurš ieguva 38 punktus. Savukārt visszemākais rādītājs bija juristam, kurš ieguva vien 15 punktus.

Šī gada sākumā vispārējo un juridisko pārbaudījuma pirmajai kārtai bija pieteikušies 90 pretendenti, no kuriem 18 neieradās. Līdz ar to testu pildīja 72 jurista kvalifikāciju ieguvušas personas, no kurām to nenokārtoja 50 pretendenti.

Aģentūrai LETA zināms, ka iepriekš vispārējo un juridisko pārbaudījuma pirmajās kārtās bez juridiskas dabas jautājumiem piedāvāti atbilžu varianti uz tādiem jautājumiem, kā piemēram, kurš ir dziesmas «Saule, Pērkons, Daugava» mūzikas autors un kurā datumā ir Brīvības cīnītāju piemiņas diena.

Tāpat testā bijuši tādi jautājumi, kā piemēram, kurš ir Brīvības pieminekļa autors, kura ir Latvijas garākā upe, cik Latvijā ir novadi.

Otrajā kārtā padziļināti tika pārbaudītas juridiskās zināšanas, bet pēc tam abas kārtas izturējušos pretendentus izvērtēja komisija. Sekmīgi aizvadot minētās kārtas, prokurora amata pretendentam sešus mēnešus būs jāstažējas prokuratūrā, bet pēc tam jākārto prokurora eksāmens.

Šogad martā ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers aģentūrai LETA atzina, ka iepriekšējo gadu prakse liecina, ka vispārējo un juridisko zināšanu līmenis daļai prokurora amatu pretendentu ir vērtējams kritiski, taču patlaban ir pāragri spriest, vai tas liecina par juridiskās izglītības sistēmas kvalitāti.

«Jāatzīst, ka vairāku gadu statistika liecina, ka vispārējo un juridisko zināšanu līmenis daļai pretendentu ir vērtējams kritiski. Vēlos uzsvērt, ka lielākā daļa jeb 75% testa jautājumu ir saistīti tieši ar tiesību zinātnēm. Patlaban gan ir pāragri spriest, vai tas liecina par juridiskās izglītības sistēmas kvalitāti, jo prokurora amata pretendenti, kas tikko ieguvuši jurista kvalifikāciju, parasti savus pieteikumus iesniedz vasarā vai rudenī,» martā norādīja ģenerālprokurors.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

GADA KOSMĒTIKA 2020

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+