• Šobrīd

    weather img

    Rīga +3°C Mākoņains, DR vējš, 3.6 m/s

    Pēc sievietes un bērna nāves mājdzemdību laikā turpinās skatīt lietu par Pirmās evanģēliskās Jēzus draudzes darbību

    Aktuāli
    Ziņu aģentūra LETA
    28. augusts, 2020
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Foto: Shutterstock
    Vidzemes rajona tiesa Cēsīs novembrī slēgtā sēdē turpinās skatīt lietu par Pirmās evanģēliskās Jēzus draudzes darbības izbeigšanu. Šai draudzei sabiedrības uzmanība tika pievērsta pēc kādas sievietes un bērna nāves mājdzemdību laikā, apzināti izvairoties no medicīniskās palīdzības izmantošanas.

    Lietā, kas ierosināta pēc bijušā ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera iesnieguma, šomēnes notikusi pirmā sēde, kas bijusi atklāta. Tālāk tiesas sēdes būs slēgtas. Pēc tiesas priekšsēdētāja palīdzes Nataļjas Grehovas paustā, lūgumu skatīt lietu slēgtajā sēdē ir pieteicis atbildētāja pārstāvis.

    Kā trešā persona lietā ir pieaicināta Labklājības ministrija.

    Plānots, ka iztiesāšana pēc pārtraukuma turpināsies 9.novembrī plkst.10.

    Jau ziņots, ka martā Kalnmeiers Vidzemes rajona tiesā iesniedzis pieteikumu par darbības izbeigšanu Pirmās Evanģēliskās Jēzus draudzei, kuras vairāki locekļi patlaban tiek tiesāti saistībā ar mātes un bērna nāvi mājdzemdībās.

    Ģenerālprokuratūrā izvērtēta Valsts drošības dienesta vēstule un pārbaudes materiāli par minētās reliģiskās organizācijas darbību, kurā saskatāmas pazīmes, kas vērtējamas kā pamats šīs reliģiskās organizācijas darbības izbeigšanai, norādīja prokuratūrā.

    Pēc tās paustā, nozīmīgākais pamats reliģiskās organizācijas darbības izbeigšanai ir krimināllietā konstatētie fakti saistībā ar 21 gadu vecās sievietes un viņas jaundzimušā nāvi 2019.gada maijā. Viņiem reliģiskas pārliecības dēļ netika nodrošināta medicīniskā palīdzība.

    Materiāli satur informāciju par dažādiem ierobežojumiem, kas tiek uzspiesti draudzes locekļiem, tostarp, aizliegums apmeklēt ārstus, stāties grūtniecības uzskaitē, strādāt un mācīties, kontaktēties ar ģimenes locekļiem, kas izslēgti no draudzes, norādīja prokuratūrā.

    Secināts, ka draudzes locekļi dzīvo noslēgtās kopienās, ierobežojumi tiek uzspiesti pret viņu gribu, kā rezultātā personas spiestas rīkoties pretēji savām sociālajām, finansiālajām un veselības interesēm, kvalificētas medicīniskās palīdzības vietā tiek izmantotas lūgšanas, ģimenes veidotas atbilstoši norādījumiem, pārdoti īpašumi, liegta saskarsme ar ģimenes locekļiem, kas izslēgti no draudzes.

    Saskaņā ar Reliģisko organizāciju likumu, reliģiskās organizācijas darbību, pamatojoties uz tiesas nolēmumu, var izbeigt, ja tā ir pretrunā ar Satversmi un citiem normatīviem aktiem, kā arī, ja reliģiskā organizācija ar savu darbību apdraud demokrātisko valsts iekārtu, sabiedrisko mieru un kārtību, kā arī citu personu veselību un tikumību.

    Tāpat vēstīts, ka Zemgales rajona tiesas lietvedībā ir krimināllieta, kurā saistībā ar mātes un bērna nāvi mājdzemdībās apsūdzēti vairāki Pirmās evaņģēliskās Jēzus draudzes locekļi, tai skaitā mirušās sievietes vīrs un tēvs, kā arī draudzes garīgā līdera sieva.

    0 komentāri

    Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

    Pievienot komentāru

    Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

     

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Privātā Dzīve

    Vairāk

    Ieva

    Vairāk

    Mans Mazais

    Vairāk

    Māja un Dārzs

    Vairāk

    Auto

    Vairāk

    Astes

    Vairāk

    Klubs

    Vairāk

    Santa+