Pasaules diktātu latviešu valodā šogad teicami uzrakstījuši 17 dalībnieki

Latviešu valoda
Līga Stirna
Līga Stirna
2. decembris, 2020
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: M. Johnson, Flickr.com
Izlabojot 2457 pārbaudei pieņemtos darbus, kļuvis zināms, ka VI pasaules diktātu latviešu valodā, kas 2020. gada 7. novembrī plkst. 12.15 Latvijā un pasaulē vienlaikus norisinājās tiešsaistē vietnē raksti.org, teicami uzrakstījuši 17 dalībnieki.

No 17 teicami uzrakstītajiem darbiem četri bija bez kļūdām, bet 13 – ar vienu kļūdu. Šogad 16 labākie darbi rakstīti Latvijā (septiņi Rīgā, pa vienam Rencēnos, Līgatnē, Liepājā, Jelgavā, Valmierā, Ogrē, Bauskā, Mārupē un Pārgaujas novadā), bet viens – Luksemburgā. Jāatzīmē, ka vienus no labākajiem darbiem uzrakstījušas trīs skolnieces vecumā no 14 līdz 17 gadiem, kā arī divas sešdesmitgadnieces.

Vidējais kļūdu skaits vienā diktātā ir 13 (četras ortogrāfijas un deviņas interpunkcijas). Maksimālais kļūdu skaits vienā darbā bija 139, savukārt daļa diktātu netika pieņemti pārbaudei, jo tie bija uzrakstīti tikai daļēji vai tajos trūka diakritisko zīmju.

Jāatzīmē, ka šogad ir palielinājusies diktātu rakstošo vīriešu aktivitāte (17%), tomēr sievietes joprojām bijušas krietni čaklākas rakstītājas (83%).

Jaunākajiem dalībniekiem, kuri diktātu rakstīja Baložos un Jūrmalā, ir tikai deviņi gadi, savukārt vecākajai dalībniecei, kura diktātu rakstīja Pelču pagastā, – 89 gadi.

Teju nemainīgs ir dalībnieku vidējais vecums, proti, 36 gadi.

Vairākums (96,7%) diktāta dalībnieku norādīja, ka viņu dzimtā valoda ir latviešu, 2,6% – krievu, pārējie 0,7% – lietuviešu, poļu, vācu un citu valodu. Ne visi diktāta dalībnieki vēlējās norādīt iegūto izglītības līmeni, taču 47 doktori, 829 maģistri un 698 bakalauri ir dalījušies ar organizatoriem šajā informācijā. Saskaņā ar iesniegtajiem datiem diktātu rakstījuši arī 393 vidējo izglītību un 392 pamatizglītību ieguvušie.

Pērn diktātu rakstīja 2042 dalībnieki un teicami bija uzrakstīti 20 darbi - seši diktāti bez kļūdām un 14 – ar vienu kļūdu.

Diktātu interesenti varēja rakstīt tiešsaistē vietnē raksti.org, skatoties tiešraidi no Gaismas pils vai klausoties Latvijas Radio 1 raidījumu Kultūras Rondo. Kopumā tika saņemti darbi no 34 pasaules valstīm.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+