Papes dabas parkā aicina iepazīt putnus un citus iemītniekus

Latvijas daba
Santa.lv
Santa.lv
30. septembris
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Kārlis Dambrāns, flickr.com/janitors
Dabas aizsardzības pārvalde sestdien, 3. oktobrī aicina uz rudens Putnu dienām veltītu pasākumu Papes dabas parkā, kurā varēs iepazīt ne vien putnus, bet arī citus šīs īpaši aizsargājamās dabas teritorijas iemītniekus.

Pasākums sāksies plkst. 10.45 pie tūrisma informācijas punkta Dzintarvēji jeb fišerejas un uz to ir aicināti visi interesenti, lai nosvinētu Putnu dienas un  piedalītos kāpu un ūdeņu dabas daudzveidības izziņas norisēs.

Programmā paredzēts pārgājiens no Papes putnu murda gar jūru uz fišereju ornitologa Oskars Keiša un dabas eksperta Viļņa Skujas vadībā, savukārt pie “Dzintarvējiem” visu dienu norisināsies nodarbības par kāpu faunu un floru, kā arī par Papes kanāla ūdenī mītošo dzīvību.

Pasākuma dalībnieku skaits ir ierobežots un tam nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, zvanot pa tālruni 27878099. Pasākums nav piemērots cilvēkiem ar ierobežotu mobilitāti.

Dabas parka Pape teritorijā atrodas unikālas dabas ekosistēmas, skaistas ainavas un interesantas apskates vietas: Baltijas jūras piekraste ar kāpām, Papes ezers, Nidas augstais purvs, savvaļas zirgi un tauri, kuri nogana Latvijā reti sastopamās dabiskās palieņu pļavas. Starp Papes ezeru un jūru ir viena no lielākajām putnu migrācijas vietām Latvijā (Baltās – Baltijas jūras putnu ceļš). Rudeņos šeit darbojas vienīgā caurceļojošo putnu novērošanas stacija Latvijā, kur ornitologi uzskaita un gredzeno gājputnus.

Nepieciešams laika apstākļiem un iešanai dabā piemērots apģērbs, noderēs līdzi paņemtais binoklis, ūdens un uzkodas.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

GADA KOSMĒTIKA 2020

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+