• Šobrīd

  weather img

  Rīga -2°C Mākoņains, Z vējš, 5.14 m/s

  No šodienas atļauj interešu izglītības apguvi klātienē vienas klases skolēniem un mājsaimniecībām

  Koronavīruss
  Ziņu aģentūra LETA
  21. oktobris, 2020
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pixabay
  No šodienas līdz 6. novembrim interešu izglītības un profesionālās ievirzes izglītības programmu apguve klātienē būs iespējama, pulcējot vienas klases skolēnus, grupas audzēkņus vai mājsaimniecības locekļus, paredz šodien spēkā stājušies precizējumi Ministru kabineta noteikumos Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

  Lai ierobežotu Covid-19 izplatības riskus izglītības iestādēs un mazinātu to, ka pēc saskares ar inficētu personu interešu izglītības laikā izglītojamie ir spiesti atrasties mājas karantīnā un kavēt mācības, līdz šim bijis noteikts, ka līdz 6. novembrim klātienē notiek tikai individuālās interešu izglītības un profesionālās ievirzes izglītības programmas apguve.

  Veselības ministrija (VM) norāda, ka grozījumu mērķis ir veikt precizējumus un papildinājumus vairākiem līdz šim noteiktiem ierobežojumiem un prasībām Covid-19 izplatības ierobežošanai, lai mazinātu neskaidrības par to izpildi un uzlabotu to ieviešanu.

  VM secinājusi, ka ierobežojumos nepieciešams veikt precizējumus, jo interešu izglītības programmu apguve klātienē ir pilnībā iespējama, arī nepārkāpjot grupu, klašu vai kursu nekrustošanās nosacījumu.

  Tā var notikt vienas grupas, klases vai kursa ietvaros, kas jau ikdienas mācību procesā izglītības iestādē darbojas kā vienots kopums esošā regulējuma izpratnē.

  Tas ir attiecināms gan uz gadījumiem, kad interešu izglītības programma tiek īstenota uz vietas izglītības iestādē, gan arī uz gadījumiem, kad programmas specifikas dēļ to īsteno ārpus izglītības iestādes tajā pašā administratīvajā teritorijā, piemēram, peldētapmācība peldbaseinā vai slidotapmācība ledus hallē.

  Tāpat interešu izglītības un profesionālās ievirzes programmu varēs apgūt klātienē individuāli, tostarp kopā ar personu no vienas un tās pašas mājsaimniecības, piemēram, citu ģimenes locekli – māsu vai brāli -, ar ko tāpat izglītojamais ir saskarsmē, un nav nozīmes, vai tie satiekas arī nodarbībā vai tikai mājās pēc savām ikdienas gaitām.

  Šāds nosacījums attiecas arī uz individuālām sporta treniņu nodarbībām un amatiermākslas un citiem mākslinieciskiem kolektīviem.

  Izglītības programmu apguvē un mēģinājumu procesos aizliegts rīkot aktivitātes un publiskus un privātus pasākumus, kuros piedalās izglītojamie un personas no citas grupas, klases, kursa vai kolektīva. Tostarp aizliegts doties uz citu pašvaldību administratīvajām teritorijām.

  Ierobežojumi interešu izglītības un profesionālās ievirzes izglītības programmu apguvē neattiecas uz sporta un izglītības iestādēm, kurās vienlaikus ar vispārējās pamatizglītības vai vispārējās vidējās izglītības programmu īsteno arī profesionālās ievirzes izglītības programmu.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+