No nākamā gada palielināsies cena degvielai un tabakas izstrādājumiem

Akcīzes preces
Ziņu aģentūra LETA
20. decembris, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Pixabay
No nākamā gada 1.janvāra mainīsies akcīzes nodokļa likmes naftas produktiem un tabakas izstrādājumiem, aģentūru LETA informēja Valsts ieņēmumu dienestā (VID).

VID atgādināja, ka atbilstoši likumā par akcīzes nodokli noteikto 2020.gada 1.janvārī tiks paaugstinātas akcīzes nodokļa likmes naftas produktiem un tabakas izstrādājumiem (neskaitot cigaretes).

Pēc VID aprēķiniem, tādējādi mazumtirdzniecībā benzīna cena varētu augt par 0,04 eiro litrā, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN), dīzeļdegvielai – par 0,05 eiro litrā, ieskaitot PVN, bet naftas gāzei – par 0,03 eiro, ieskaitot PVN.

Savukārt cigāriem un cigarillām (10 paciņā) cenas mazumtirdzniecībā varētu augt par 0,09 eiro, ieskaitot PVN, bet smēķējamai tabakai (40 grami paciņā) – par 0,24 eiro, ieskaitot PVN.

VID vērsa uzmanību uz to, ka naftas produktu un tabakas izstrādājumu apritē iesaistītajiem tirgotājiem jāveic atbilstošo preču inventarizācija, normatīvos noteiktajā termiņā jāiesniedz VID akcīzes nodokļa starpības aprēķins un jāsamaksā akcīzes nodokļa starpība par krājumā esošajiem naftas produktiem un tabakas izstrādājumiem.

VID ir izstrādājis metodisko materiālu naftas produktu un tabakas izstrādājumu tirdzniecībā iesaistītajiem komersantiem, ar kuru var iepazīties VID interneta vietnē vid.gov.lv": Nodokļi, Akcīzes nodoklis, Informatīvie un metodiskie materiāli, atverot sadaļu Par akcīzes preču inventarizāciju nodokļa starpības summas aprēķināšanu saistībā nodokļa likmju maiņu

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

 

Noderīgi un interesanti

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs