Mūzikas un dzejas festivāls Upītes Uobeļduorzs pirmo reizi skanēs brīvdabā

Festivāli
Santa.lv
Santa.lv
10. septembris
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Publicitātes foto
Sestdien, 19. septembrī, uz satikšanos jau deviņpadsmito reizi aicina vecākais latgaliešu mūzikas un dzejas festivāls Upītes Uobeļduorzs, bez kura nav iedomājams rudens Ziemeļlatgalē, informē rīkotāji.

Šī gada festivāls pirmo reizi tā pastāvēšanas vēsturē notiks brīvdabā. Festivāla vadīšana uzticēta raidījumu un pasākumu vadītājam Kozmenam, bet latgaliešu mūziķu un literātu pulkā būs gan Dabasu Durovys, Laimas muzykanti, Unknown Artist, Anna Rancāne, Ligija Purinaša, Ilze Sperga un citi, kā arī gaidāmi īpašie viesi – grupa 100. debija.

Upītes Uobeļduorzs ir vēl arvien ir vienīgais festivāls, kurš katru gadu pulcē latgaliešu literātus un mūziķus, iepazīstinot gan ar jauniem vārdiem latgaliešu kultūrā, gan aicinot latgaliešu mūziku un literatūru atklāt ikvienam interesentam.

Šogad festivāla vadīšana uzticēta raidījumu un pasākumu vadītājam Kozmenam jeb Mārtiņam Kozlovskim, kura dzimtas saknes ir tieši Ziemeļlatgalē. Izmaiņas piedzīvos arī festivāla formāts – tas pirmo reizi notiks ārā, īpašajā Upītes salmu ruļļu estrādē, kas vasaras beigās izveidota ciema centrā un tikko priecējusi Upītes svētku notikumos.

Gaidot festivāla norisi, tā rīkotājs Andris Slišāns saka: “Uobeļduorzs Upītē byus jau deveņpadsmitū reizi, nu pyrmū reizi izīsim uorā nu īrostūs kluba sīnu, deļ tuo cīši ceram iz lobu laiku, jo loba festivala atmosfera byus tuopat!” Savukārt dzejniece Anna Rancāne piebilst, ka šī gada festivālu nedrīkst palaist garām, jo kad gan vēl būšot tāda izdevība – dzeju lasīt siena ruļļos.

Mīlas dzejas un dziesmu festivāla Upītes Uobeļduorzs pirmsākumi meklējami 2002. gadā, un tas ir vecākais līdz šim pastāvošais latgaliešu festivāls pasaulē.

Pasākuma idejas autors ir latgaliešu literāts, novadpētnieks Antons Slišāns, kurš savulaik iedomājās izveidot savdabīgu dzejas dienām veltītu festivālu, lai popularizētu un saglabātu latgaliešu valodu. Šobrīd festivāla organizēšanu turpina Antona dēls Andris Slišāns ar ģimeni, saglabājot festivālu kā ikgadēju latgaliešu satikšanās reizi, kurā skan latgaliešu valoda.

Festivāla ieejas biļetes ir nopērkamas gan bezrindas.lv, gan uz vietas pirms notikuma 19. septembrī, festivāla sākums 18.00. Biļešu cena no plkst. 17.40 līdz 18.00 būs 3,50 €, bet vēlāk – 5,00 eiro.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+