• Šobrīd

  weather img

  Rīga +28°C Daļēji apmācies, Z vējš, 2.06 m/s

  UZVARI CĪŅĀ AR BLAUGZNĀM

  Mūžībā devusies Imanta Ziedoņa sieva Ausma Kantāne

  In memoriam
  Santa.lv
  Santa.lv
  29. maijs
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Ausma Kantāne
  Foto: No privātā arhīva
  Ausma Kantāne
  Dailes teātra direktors Juris Žagars Latvijas Televīzijas Ziņu dienestam apstiprinājis, ka 29. maijā 80 gadu vecumā mūžībā devusies ievērojamā latviešu aktrise, sabiedriskā darbiniece un Imanta Ziedoņa sieva Ausma Kantāne, liecina LSM.

  Neilgi pirms 80 gadu jubilejas, kuru aktrise sagaidīja novembrī, Ausma Kantāne vēl enerģijas un prieka pilna uzņēma LTV komandu dārzā, kur jau labu laiku saimniekoja ar savu draudzeni, ārsti un dzemdību speciālisti Ingrīdu Circeni. Mūža nogalē Ausma Kantāne vairāk pievērsusies savas sirds hobijiem jeb dārza darbiem.

  Sniedzot atbildi par savu pašsajūtu, Ausma Kantāne atbildējusi: «Nevaru teikt, jo neviens neticēs. Ļoti labi.» Aktrisei vienmēr paticis svinēt vairāk nepāra jubilejas, tāpēc par šiem svētkiem, atbildot uz žurnālistu jautājumiem, neizteicās ar tik lielu sajūsmu. 

  Interesants ir aktrises stāsts par dāvanu, kuru viņa dzimšanas dienā saņēmusi visbiežāk, liecina LTV. Reiz krustmāte Ausmai uzdāvinājusi īstu ādas lācīti, kas bēgļu laikā viņai izkrita no ratiem. Ņemot vērā, ka tā bija vienīgā Ausmas rotaļlieta, radās nepieciešamība pēc jaunas. Viņa paņēma malkas pagali, iezīmēja acis, uzvilka cepurīti un loloja to kā savu īpašo spēļmantiņu līdz iepazinās ar tautā mīlēto dzejnieku un epifāniju autoru Imantu Ziedoni, kurš viņai arī dāvinājis rotaļu lācīšus: «Imants man nopirka pirmo lāci, bet tas jau bija 20 vai 22 gados [šņukst].» Pēc tam visi zināja, kas Ausmai jādāvina uz svētkiem, tāpēc šobrīd Murjāņos, kur publiskai apskatei pieejams Imanta Ziedoņa muzejs, iespējams atrast Ausmas sirdij tuvos rotaļu lācīšus vairāk kā simts eksemplāros.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+